MITROVA DESNICA radila, na KOLENIMA i Aston Vila: OSMI GOL Srbina u Premijer ligi

Srpski centarfor pogodio sa bele tačke, navijači opet skandirali njegovo ime

20/10/2022 > 22:39

Fudbaleri Fulama u 12. kolu Premijerlige pobedili su kod kuće Aston Vilu sa 3:0, a naš Aleksandar Mitrović ne samo što je postigao još jedan pogodak u Engleskoj, nego je bio i najzaslužniji za trijumf "kotidžara".

Domaće je u vođstvo doveo Rid u 36. minutu, a u nastavku je sve proteklo u zanku srpskog centarfora.

Naime, prvo je u 60. minutu Aston Vila ostala sa igračem manje pošto je Daglas Luiz odgurnuo Aleksandra Mitrovića. Dvojica fudbalera su imala kontakt, posle kojeg je igrač Aston Vile udario glavom reprezentativca Srbije - Mitrović je pao, a Luiz dobio crveni karton.

Samo osam minuta kasnije, Mitrović se izborio za jedanaesterac, a potom i bio precizan. Napadač Srbije je postigao osmi gol u Premijerligi, a i posle ovog oduševljeni navijači su skandirali njegovo ime.

Tačku na i na pobedu Fulama stavili su sami fudbaleri Aston Vile, autogolom Mingsa u 83. minutu.