Sport > Ostali sportovi

6 OD 6: Odbojkašice Srbije BEZ IZGUBLJENOG SETA pobedile i DOMAĆINA SP Poljsku

Odbojkašice Srbije u drugoj fazi odbojkaškog Svetskog prvenstva savladale i Poljsku kamsimalnim rezultatom

Autor: K1info/B92

04/10/2022 > 21:00

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije igra protiv domaćina Poljske, prvi meču druge faze Svetskog prvenstva u odbojci.

Kraj meča. Nova maksimalna pobeda Srbije, bez problema su pobedile Poljsku u Lođu, 3;0 (26:24; 25:22; 25:18)

Još dva poena do šeste pobede načih odbojkašica na Svetskom prvenstvu (23:16).

Srbija ide po pobedu, prvo je poentirala Bošković, pa Buša, zatim i Lozo što je dovoljno za četiri poena prednosti u trećem setu.

Dolaze naše odbojkašice do dva poena prednosti na 11:9, a zatim i do 15:11.

Prvi poen u trećem setu pripao je Poljakinjama, a onda su odbojkašice igrale poen za poen do 7:7.

Srpkinje osvajaju i drugi set protiv Poljakinja (25:22)

Stevanović je blokom donela pet set lopti za Srbiju, a naše odbojkašice su iskoristile tek četvrtu, nakon tajm-auta Santarelija.

U samom finišu seta, naše odbojkašice imaju dolaze do prednosti od 5 poena na 24:19.

Odlična je i Maja Aleksić, stigli smo do 19 poena, ali Poljakinje uspevaju da se primaknu sa serijom od 4 poena na 19:16.

Srbija je propustila dve dobre prilike i to odmah kažnjavaju Poljakinje i smanjuju prednost na 15:11.

Tijana Bošković se razigrala i snažnim smečom dolea Srbiju do vošstva od 13:7.

Počeo je drugi set, naše odbojkašice su odlično počele igru. Ubrzo dolaze do +4 na 7:3.

Prvi set pripao je našim odbojkašicama Srbija-Poljska (1:0)

Nakon propuštene dve set lopte, Srbija koristi treću (26:24). Odličnim servisom as servisom, Srbija osvaja prvi set i sada se lakše diše.

Neizvesna završnica prvog seta (24;24), odbojkašice Srbije propustile dve set lopte. Igraće se na razliku.

Održavale su naše odbojkašice prednost, čak su došle i do +5 poena razlike, ali su u samom finišu prvog seta Poljakinje uspelke da smanje razliku na samo 2 poena.

Odbojkašice Srbije ipak uspevaju da povećaju razliku i dovode naš tim na dva poena prednosti (9:7).

Prvi set počeo je igrom poen za poen, nijedna ekipa nije uspela da se odlepi.

Srbija je bila silna u prvom delu, odbojkašice su uspele da izgube samo dva seta u pet utakmica, dok su na tom putu pregazile i reprezentaciju SAD, koja je aktuelni olimpijski prvak. Nisu milosrdnije bile ni prema Kanadi, Bugarskoj, Nemačkoj i Kazahstanu.

Preneli su bodove i ukrstili su se sa grupom C, a tu će prvi rival biti Poljska.

Srbija i Poljska su se već jednom sastale ove godine i naša selekcija je bila bolja u pripremnom meču za SP sa 3-1.

Posle ovog duela Srpkinje u sredu igraju sa Dominikanom, u petak sa Tajlandom, a u subotu sa Turskom.