Srbija ima još jednog NIKOLU da NBA ligom vlada: Pre Jovića su ovo uradila SAMO TRI IGRAČA

Naša mlada zvezda odigrala utakmicu karijere u porazu Majami Hita

19/11/2022 > 07:36

Košarkaši Majami Hita su doživeli poraz u pravom trileru na gostovanju Vašingtonu rezultatom 107:106, a sjajno je odigrao Nikola Jović.

On je u porazu Majamija odigrao partiju karijere sa 18 poena i šest skokova uz šut iz igre 4/10, sa linije penala 9/10. I sve to za nešto više od 30 minuta na parketu.

Posebno dobar srpski košarkaš bio je u prvom poluvremenu kada je ubacio 15 poena što je ove sezone pošlo još samo trojici rukija. Pored njega to su ostvarili još samo Paolo Bankero, Ben Maturin i Šejdon Šarp.

U drugom poluvremenu je malo pao u ritmu da bi kompletne produžetke presedeo zbog neiskustva, što nije umanjilo sjajan meč koji je odigrao, nakon što je prošli na parketu ubaco 13 poena i postao najmlađi starter u istoriji Majamija.

Uz Jovića,kod Hita istakli su se Kajl Lauri sa 24 poena i Maks Strus sa 20.