MEGA ŠOKIRALA ZVEZDU! Crveno-beli doživeli NEOČEKIVAN poraz!

Zvezda dva kola pred kraj ima dve pobede više od Partizana i Budućnosti koji imaju identičan skor 18-6.

Autor: Nemanja Negovanović

25/03/2024 > 23:29

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Mege rezultatom 83:89 u utakmici 24. kola ABA lige.

Zvezda je tako propustila prilku da obezbedi prvo mesto pred plej of, pošto je zabeležila četvrti poraz u regionalnom takmičenju uz 20 pobeda.

Mega je sjajno ušla u meč sa mnogo više energije vodila 15:24, a onda je Zvezda stisla odbranu i do poluvremena u potpunosti preokrenula rezultat 48:41.

U drugom poluvremenu Zvezda je najviše zahvaljujući Nedoviću i Hangi uvećala prednost, ali onda dolazi do velikog pada u igri, pa smo u poslednjem kvartalu gledali novi preokret.

Mega je napravila seriju 13:2 i povela ponovo posle dugo vremena. Usledilo je nekoliko kontri na obe strane, uglavnom neuspešnih. Hanga je postigao poene koji su Zvezdu vratili u vodstvo, a onda je usledila rezultatska klackalica. Mega je kažnjavala promašaje crveno-belih i stekla osam poena prednosti minut do kraja meča. Nije bilo dovoljno vremena da Zvezda preokrene ovaj rezultat.

Mega je ostala na šestom mestu sa skorom 14-10 koliko ima i Zadar na petom mestu.

Najefikasniji kod Mege bio je Miljenović sa 18 poena, Plavšić je postigao dabl-dabl sa 16 poena i 11 skokova.

U Zvezdi se istakao Hanga sa 22 poena, Nedović je stao na 16.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Studentski centar, a Mega ekipu Splita.