Sport > Košarka

ŠOK u Areni! Makabi od -18 do POBEDE nad Zvezdom!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od ekipe Makabija iz Tel Aviva rezultatom 84:80 i time zabeležili 19 poraz ove godine u Evroligi

Autor: Đorđe Gvero

14/03/2024 > 18:48

Crvena zvezda sad ima skor 10-19, a Makabi, koji je prvi put savladao crveno-bele posle šest uzastopnih poraza, 16-13.

Trener Zvezde Janis Sferopulos nije mogao da računa na Miloša Teodosića, Nikolu Topića, Nemanju Nedovića, Branka Lazića i Treja Tompkinsa, ali je i pored toga domaćin odlično započeo meč.

Sredinom druge deonice beogradski klub je imao plus 11 (33:22), a na poluvremenu je bilo plus 16 (47:31).

Početkom treće deonice bilo je plus 17 (51:34), ali je Makabi uspeo da uhvati priključak, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa samo plus osam za Zvezdu (61:53).

Usledio je veliki pad u igri Zvezde, pa je "ponos Izraela" sredinom poslednje deonice poveo 66:63, a ubrzo zatim i 75:70. Trojkom Adama Hange Zvezda je dva minuta pre kraja smanjila na 74:76, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Kod vođstva Makabija 80:77

Hanga nije pogodio trojku na 30 sekundi pre kraja, ali jeste Džon Dibartolomeo 14 sekundi pre kraja za 83:77. Rokas Gedraitis je šest sekundi pre kraja smanjio na 80:83. Četiri sekunde pre kraja najbolji igrač utakmice Bonzi Kolson je pogodio prvo od dva slobodna bacanja i tako potvrdio pobedu Makabija.

Jago dos Santos je predvodio Zvezdu sa 20 poena, Hanga je dao 13 uz šest asistencija, Džavonte Smart 12, a Džoel Bolomboj 11.

Kolson je bio najefikasniji u Makabiju sa 23 poena, Džoš Nibo je dao 18, Vejd Boldvin 14,a Lorenco Braun 10.

U sledećem kolu Zvezda već u sredu dočekuje Panatinaikos, dok će dva dana kasnije biti domaćin i Virtusu.

Utakmici u Areni prisustvovao je i trener fudbalera Zvezde Vladan Milojević koji je dočekan ovacijama.

Gedraitis pogađa flouterom za novo vođstvo 11:9

Za sada dosta problema ima Zvezda sa ofanzivnim skokom izraelskog tima, Makabi za sad ima čak 6 ofanzivnih skokova! Ipak vode crveno beli sa 12:11, a Bolomboj će imati i dva slobodna bacanja.

Pogodio je oba Džoel za plus 3

Podršku košarkašima na ovom meču pružaju i fudbaleri Crvene zvezde, tu su Glazer i Kosta Nedeljković a najveći aplauz dobio je trener fudbalskog kluba Vladan Milojević!

Nesportski faul nad Jgom koriste crveno beli koji vode sa 21:17. 42.7 sekundi je ostalo do kraja 1/4

Poslednji napad u prvoj četvrtini imaju crveno beli.

Hanga je promašio šut za tri poena i nakon 1/4 Zvezda vodi 21:17

2. ČETVRTINA

Dobar početak i druge deonice domaćina, Gilespi će imati dva slobodna bacanja

26:20 vodi Zvezda

Smart će imati dva bacanja, a Blat je napravio već treću ličnu grešku!

Oba bacanja je realizovao amerikanac, za najveću prednost +8

Džavonte Smart pogađa trojku, njegov sedmi poen za 31:22!

Smart igra ubedljivo najbolju utakmicu u crveno belom dresu! Deveti njegov poen za 33:22!

Serija promašaja sada i na jenoj i na drugoj strani. 4:22 je do poluvremena, a Bonzi Kolson će imati dva slobodna bacanja

Džavonte Smart! Druga trojka, 14 poen! Zvezda ima +14! Tajm aut Makabi

Jago Dos Santos sa 8 metara! Crvena zvezda 41:25 Makabi!

Uzvraća Kolson trojkom na drugoj strani

Jako lep Pik en Rol Jaga i Mitrovića za +15

Pa onda iz kontre Hanga zakucava za 45:28!

Džoš Nibo pogađa uz prekršaj, imaće dodatno slobodno bacanje na 35.3 sekunde do kraja poluvremena

Pogodio je Nibo za 45:31

Kraj 2/4 Zvezda vodi 47:31!

3. ČETVRTINA

Prvi napad imaju crveno beli

Jago pogađa za dva za plus 18!

Kolson konačno postiže neke lake poene za goste, rezultat je 49:34.

Muči se izraelski tim, za sada apsolutno sve ide na stranu srpskog šampiona

Lorenco Braun konačno postiže svoju prvu trojku na meču za -14

Mini serija Makabija sada, Klivlend zakucava za 51:39. Tajm aut Sferopulos

Odličan napad Zvezde posle tajm auta, Bolomboj poentira.

Smart gubi loptu i ekipa Makabija će u sledećem napadu imati priliku da spusti razliku na jednocifrenu.

Vejd Boldvin pogađa nakon nesportskog faula Fredi Gilespija i razlika je samo osam poena u korist Zvezde.

Klivlend pogađa iz kontre i smanjuje razliku Zvezde na samo šest poena.

Treća četvrtina završava rezultatom 61:53 u korist Crvene zvezde.

4. ČETVRTINA:

Makabi pravi seriju 4-0 i prilaze na 61:57 tako da je Janis Sferopulos odlučio da zatraži tajm-aut.

Makabi je prišao na samo dva poena i imaće priliku u sledećem napadu da ili izjednače ili povedu.

Lorenco Braun donosi izjednačenje ekipi Makabija, deluje kao da je ekipa Crvene zvezde u problemu.

Ekipa Makabija je prešla u vođstvo, a Džoš Nibo je povećao tu prednost na tri poena posle slobodnih bacanja.

Adam Hanga pogađa jako važnu trojku za ekipu Crvene zvezde i klupa Makabija je zatražila tajm-aut.

Adam Hanga je sa linije slobodnih bacanja pogodio samo jedno slobodno bacanje, a nakon drugog je Fredi Gilespi napravio jedan nesmotren faul i sada Makabi ima šansu da poveća prednost sa linije slobodnih bacanja.

Kraj meča! Makabi odnosi pobedu 84:80!