Crvena zvezda poražena od Panatinaikosa!

Crveno beli dočekuju atinske zelene

20/03/2024 > 19:36

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su i 20 poraz ove sezone u Evroligi, pošsto su u okviru 30. kola poraženi od Panatinaikosa rezultatom 89:76.

Do bitne pobede u borbi za što bolju poziciju pred plej of, atinske zelene predvodio je bivši centar Partizana, Matijas Lesor sa 19 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Odličan je bio i Kostas Slukas sa 17 poena i 10 asistencija. Kod crveno belih istakli su se Dejan Davidovac i Nemanja Nedović sa po19 poena, dok je jedini dvocifreni bio još Džoel Bolomboj koji je ubacio 11.

Zvezda je uz 10 pobeda pretrpela i 20 poraz ove sezone i ostaje na 16 mestu na tabeli, sa druge strane Panata je treća sa skorom 19-11. U sledećem kolu Crvena zvezda dočekuje Virtus, dok će Panatinaikos ugostiti Barselonu!

UŽIVO

1. ČETVRTINA

Prva petorka crveno belih:

Prvi napad na meču imaju crveno beli!

Prekršaj u napadu Luke Mitrovića je prvi potez na utakmici

Ali je ipak Hanga ukrao loptu i imaće priliku sa linije slobodnih bacanja da upiše prve poene.

Siguran je mađar za vođstvo beogradskog tima

Serija Mitoglua od 7 vezanih poena za vođstvo Panatinaikosa 11:9

Seriju promašaja na obe strane prekinuo je Grigonis trojkom

Potom sjajan alej up u režiji Hange i Bolmboja!

Prvi tajm aut traži Janis Sferopulos nakon dve uzastopne trojke atinskih zelenih za vođstvo 20:11.

U igru je ušao prvi put posle dužeg perioda Miloš Teodosić!

Vezao je četiri slobodna bacanja Teodosić, trenutni rezultat je Crvena zvezda 18:23 Panatinaikos

PAO četvrtinu završava sa dve uzastopne trojke, jednom uz svuk sirene koju je pogodio Nan za 29:20 nakon 1/4.

2. ČETVRTINA

Dosta problema u odbrani ima Crvena zvezda, na momente deluju kao da ništa ne mogu da odbrane. Kostas Slukas polaže pored Dejana Davidovca za 43:30 nakon 15. minuta igre i tajm aut je zatražio Janis Sferopulos

Sjajni Dejan Davidovac drži Zvezdu u životu! Pored 7 poena u ovoj četvrtini igra zaista i sjajnu odbranu! 46:39 je trenutno rezultat za Panatinaikos

Grigonis pogađa izuzetno bitnu trojku za ponovo dvocifrenu prednost.

Davidovac je fauliran, imaće dva slobodna bacanja na 17 sekundi do kraja druge četvrtine.

Pogodio je oba, poslednji napad ima PAO

Prekršaj Lazarevića nad Slukasom koji će imati dva bacanja. Zvezdi je ostalo 3 sekunde za poslenji šut

Siguran je Slukas. Promašio je Nedović, Panaat je ovu četvrtinu dobila sa 22:21 za konačnih 51:41 nakon prvog poluvremena!

Ali Smart odgovara prodorom z aponovo -7

Mnogo bolja odbrana Crvene zvezde u drugom poluvremenu, za 4min igre dopustili su Panatinaikosu samo dva poena.

Ali čim smo ovo napisali serija 5:0 Panate za tajm aut Sferopulosa

Prelepa kombinacija Teodosića i Nedovića za 58:48

Na drugoj strani zakucava Lesor, njegov 8 poen.

Spektakularno zakucavanje Lesora jednom rukom uz faul! Pogodio je i dodatno bacanje za najvećih 68:52

Gedraitis konačno poentira za -14

Sjajna akcija Teodosića i Davidovca za kraj! Koš u poslednjoj sekundi za 70:56 nakon 3/4

4. ČETVRTINA

Za sada bez poena u prvom minutu.

Konačno koš! Prvo spektakularna blokada Bolomboja nad Nanom, zatim pogodak Davidovca uz faul. 70:59 je rezultat

Trojka Nedovića za 73:63

Člendž 4klupe Panatinaikosa za eventualni nesportski faul. Neće biti ništa od nesportskog Nan-a. Lopta će biti za Crvenu zvezdu

Poeni Davidovca za jednocifreni zaostatak! 73:65 je rezultat. Gledaju sudije dugo već snimak posle kog bi trebalo lopta da bude za Zvezdu!

Loše dodavanje Nedovića, i Lesor krade loptu...

Trojku pogađa Grent... 76:65 je rezultat. Televizijski tajm aut, 4:41 do kraja meča

I Mitoglu pogađa trojku...

Uzvraća Nedović za tri poena!

Ali Lesor postiže 16 poen za +12

Neverovatno šta se desilo... Čist koš Teodosića nije priznat... Kasnila je rampa Lesora, sudije su pustile igru i na kraju je sviran nesportski faul Teodosiću... Deluje da je ova odluka i definitivno odlučila pobednika.

Lesor je pogodio oba bacanja za 82:70

Kakav loš potez Nedovića... na -8 i 1:30 do kraja meča prodaje loptu, odnosno Slukas krade za ponovo dvocifrenu prednost. Sada je tajm aut zatražio Sferopulos.... Utakmica koja traje preko dva sata