PORAZ ZVEZDE U NEIZVESNOJ ZAVRŠNICI OD ŽALGIRISA!

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju litvanski tim u 26. kolu Evrolige

09/02/2024 > 19:52

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su i 16 poraz ove sezone u Evroligi. Bolji u Beogradskoj areni bio je Žalgiris rezultatom 93:91.

Kinan Evans je bio najefikasniji kod pobednika sa 25 poena, Roland Šmits je dodao 13. Na drugoj strani sjajnu utakmicu odigrao je Jago Dos Santos. Brazilac je meč završio sa 21 poenom i čak 14 asistencija! Luka Mitrović i Nemanja Nedović postigli su po 15 poena. U sledećem kolu Crvena zvezda gostuje Bajernu u Minhenu prvog marta.

UŽIVO

1. ČETVRTINA

Dosta bolji početak Žalgirisa koji vodi sa 14:9. Kinan Evans za sada prednjači sa 6 poena i šutom 2/3 za tri. Tajm aut je zatražio Janis Sferpolulos.

Jago Dos Santos za sada kreira za crveno bele, a Luka Mitrović realizuje. Centar Zvezde je na 9 poena, dok Jago ima čak 6 asistencija! Sa druge strane Birutis i Evans imaju po 6 poena. Na kraju 1/4 Crvena zvezda 22:23 Žalgiris

2. ČETVRTINA

Dobro je otvorila drugu deonicu Zvezda, imala je i plus dva 33:31, ali je Kinan Evans trojkom ponovo vratio prednost litvanskog timu 34:33 pred televizijski tajm aut.

Imao je Žalgiris +5 u ovoj četvrtini, ali je Zvezda napravila seriju 9-2 i povela sa 45:43, ali je u poslednjem napadu dosuđen čudan prekršaj nad Samnerom koji je pogodio oba slobodna bacanja za na kraju 45:45 nakon 20 minuta igre

3. ČETVRTINA

Serija trojki Žalgirisa na startu drugog poluvremena, prvo Šmits pa i Ulanovas za 59:53 vođstvo tima Andree Trinkijerija

Imala je Zvezda i plus dva u ovoj četvrtini posle fenomenalne trojke Jaga, ali su zeleni ipak imali odgovor i novom mini serijom završili četvrtinu sa plusom od tri poena. CRVENA ZVEZDA 65:68 ŽALGIRIS

4. ČETVRTINA

Serija crveno belih 4:0 na startu za vođstvo 69:68! Zvezdina serija i dalje traje! 72:68!

Ipak Birutis flouterom prekida seriju
Kinan Evans sada pravi mini seriju sa slobodnih bacanja, Žalgiris ponovo vodi sa 75:72. Prethodno je Ulanovas dao jedno slobodno bacanje zbog tehničke klupi Crvene zvezde

Nedović ima dva bacanja. Siguran je oba puta za 78:80

Sjajan kontranapad crveno belih! Gedraitis polaže za 80:80!

Promašuje prvo! Drugi put sigurniji

Butkevičijus promašuje oba slobodna bacanja!

Nemanja Nedović na drugoj strani polaže! 88:87, tajm aut Trinkijeri, 47 sekundi do kraja

Kinan Evans igra maestralnu utakmicu! Pogađa za +3, tajm aut sada traži Sferopulos

Prekršaj nad Bolombojem koji ima dva bacanja. 24 sekundi do kraja meča!
Pogađa prvo! 2/2 Džoel!

Faul je nad Ulanovasom, prošlo je 4 sekunde. NESPORTSKI FAUL JAGU!!

Sudije gledaju sada, Jago jeste u glavu zakačio Edgarasa... Videćemo možda i ključnu odluku sudija

NESPORTSKI FAUL NA KRAJU

Ulanovas pogađa prvo bacanje, promašuje drugo. Biće i lopta sa strane za Žalgiris

Prekršaj je nad Dimšom, 15 sekundi je do kraja

Pogađa Dimša prvo. Siguran Tomas 93:89

Odmah je napao Jago koji će imati dva slobodna bacanja
Siguran je brazilac

Krade loptu Bolomboj, ali ipak nisu uspeli crveno beli da poentiraju.. Kraj meča pobeda Žalgirisa rezultatom 93:91