Na tribinama Taša SPEKTAKL, a na terenu DOMINACIJA Partizana protiv Fuenlabrade

Spektakl je bio na tribinama, od samog početka utakmice, pa sve do sredine meča kada smo videli neverovatnu bakljadu

Izvor: K1info/Sportal.rs

13/09/2023 > 22:50

Košarkaši Partizana savladali su Fuenlabradu na otvorenom Tašmajdanu, u fantastičnoj atmosferi. Španski drugoligaš nije bio po meri evroligaša i dobio je surovu košarkašku lekciju. Partizan je slavio rezultatom 93:63.

Sve je mirisalo na spektakl u duelu starih rivala, koje veže 1992. godina i finale Evrolige, kada su se crno-beli popeli na krov Evrope.

Spektakl je bio na tribinama, od samog početka utakmice, pa sve do sredine meča kada smo videli neverovatnu bakljadu, nešto što ne viđamo u evropskoj košarci, ali generalno meč nije bio toliko zanimljiv jer je Partizan pregazio španskog drugoligaša.

Bila je to surova dominacija tima Željka Obradovića, koji je pred punim tribinama na Tašu demonstrirao silu.

Utakmicu su odlično otvorili Kevin Panter i Uroš Trifunović i od starta se videlo u kom pravcu će ići ova utakmica. Posle prvih 10 minuta bilo je +11 za Partizan, a domaćin je drugu deonicu otvorio neverovatnom serijom 11:0 i bilo je jasno kako će se razvijati ovaj meč.

Uloge Kevina Pantera i Uroša Trifunovića preuzeli su Frenk Kaminski i Ognjen Jaramaz i na poluvremenu bilo je čak +22.

Pi Džej Dozir se razigrao u trećoj deonici i postigao je devet poena, sve posle prodora. Gosti nisu imali nikakve šanse i posle pola sata košarke bilo je +32.

Četvrtu deonicu odradili su rutinski i došli do pobede.