Novi Zeland se KOPRCAO na početku, a onda su AMERIKANCI ubacili u DRUGU brzinu za SILAN start na Mundobasketu

U drugom kolu grupe C sastaće se reprezentacije Grčke i SAD, odnosno Jordan i selekcija Novog Zelanda

26/08/2023 > 17:36

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država pobedili su danas selekciju Novog Zelanda rezultatom 99:72 (19:18, 26:18, 31:22, 23:14) u utakmici prvog kola grupe C Svetskog prvenstva.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Paolo Bančero sa 21 poenom i četiri skoka, dok je Entoni Edvards dodao 14 poena i sedam skokova.

U selekciji Novog Zelanda istakao se Ruben Te Rangi sa 15 poena i dva skoka.

Ekipa selektora Stiva Kera nije blistala na početku duela. Sredinom prve četvrtine imao je dvocifrenu prednost tim Novog Zelanda 14:4. Tek krajem druge četvrtine Amerikanci prave seriju 9:0 i time stiču znatniju prednost.

U drugom poluvremenu američki košarkaši su zaigrali više u tranziciji i dodatno su pojačali odbranu, pa protivnik nije imao priliku da smanji prednost.

U prvoj utakmici u grupi Grčka je slavila protiv Jordana rezultatom 92:71. U drugom kolu sastaće se reprezentacije Grčke i SAD, odnosno Jordan i selekcija Novog Zelanda.