Odlično veče u Ligi šampiona - Vlahović POSTIGAO GOL, Čelsi razbio Milan, Benfika odolela PSŽ-u

Vrhunske utakmice smo pratili danas u Ligi šampiona

Autor: K1inf/sportal/ B92

05/10/2022 > 23:21

Fudbaleri Juventusa savladali su Makabi iz Haife rezultatom 3:1, u trećem kolu grupe H Lige šampiona.

Bio je ovo duel ekipa bez trijumfa u dosadašnjem toku takmičenja, a ovim, prvim, italijanski velikan približio se vodećem dvojcu, Pari Sen Žermenu i Benfiki, koji imaju po sedam.

Utakmicu su obeležili trostruki asistent Anhel di Marija i dvostruki strelac Adrijen Rabio.

U startnoj postavi "Stare dame" našli su se Filip Kostić i Dušan Vlahović, koji je u ranoj fazi utakmice tri puta pokušavao.

Mučio se Juve tokom prvog dela utakmice, ali je Adrijen Rabio u 35. minutu slomio otpor gostiju.

Fenomenalnu asistenciju je upisao Anhel di Marija, koji je u prazan prostor proigrao Francuza, a ovaj autoritativno i snažno završio akciju.

Argentinac je asistenciju upisao i kod drugog pogotka u 50. minutu, samo što je ovoga puta strelac bio Dušan Vlahović.

Srpski napadač je lepo izbegao ofsajd zamku maltene na sredini terena, istrčao pred golmana Makabija i rutinski rešio situaciju jedan na jedan.

Ubrzo je Vlahović još jednom dao gol na dodavanje Di Marije, ali je ovoga puta on bio poništen zbog ofsajda.

Nešto kasnije Vlahović i Kostić su izašli iz igre, a Makabi u 75. minutu uspeva da smanji preko Dina Dejvida.

On se ubacio iza odbrane Juventusa, Ščensni je istrčao da preseče loptu, ali bezuspešno, te je napadač gostiju pogodio prazan gol i tako uvukao zabrinutost u redove italijanskog tima.

Meč je rešio Rabio u 83. minutu, svojim novim golom, ovoga puta posle kornera, a na asistenciju Di Marije.

Standings provided by Sofascore

U derbiju današnjeg dana, Čelsi je ubedljivo savladao Milan. Deluje da je Čelsi proigrao nakon što ih je preuzeo Grem Poter.

Imali su "plavci" prednost posle 24. minuta kada je Fofana pogodio iz gužve u kaznenom prostoru.

Na 2:0 je povisio Obamejang. Njega je Ris Džejms bukvalno pogodio u nogu centaršutem, a on je lako sproveo u mrežu.

Upravo je Ris Džejms lepim golom na asistenciju Sterlinga postavio konačan rezultat.