Katastrofa Ajaksa, Tadić dobio CRVENI KARTON

Fudbaleri Ajaksa poraženi su rezultatom 6:1 od Napolija

Autor: K1info/Telegraf

04/10/2022 > 23:07

Osim po očajnom rezultatu, retko viđenom kada je Ajaks domaćin, kapiten Kopljanika i reprezentacije Srbije Dušan Tadić će duel sa Napolijem u Ligi šampiona pamtiti i po crvenom kartonu.

Tadić je najpre u 38. minutu dobio prvi žuti karton zbog jednog duela, da bi u 73. minutu nesmotreno laktom udario jednog igrača Napolija i za sudiju nije bilo dileme.

To znači da će naredni meč u Ligi šampiona, protiv Napolija u Italiji, Ajaks igrati bez svog kapitena kom je ovaj večerašnji duel bio ukupno 137. uzastopni. Dakle, Tadićevom nizu u kom nije propustio nijedan meč za Kopljanike otkako je došao u klub će doći kraj u Napulju.

Inače, Napoli je slavio sa neverovatnih 6:1 - iako je domaćin vodio od 9. minuta. Međutim, italijanski klub je već do poluvremena dao tri, a i na početku drugog još jedan kojim je najavio potop Ajaksa.