ISLAND PREŽIVEO OFANZIVU SRPKINJA! Sve se rešava u revanšu!

Povela je naša reprezentacija u 17. minutu, kada je pogodila Tijana Filipović

Autor: Ognjen Nestorović

23/02/2024 > 18:26

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno protiv Islanda (1:1), u prvom meču baraža za plasman u A diviziju Lige nacija.

Fudbalerke Srbije dočekale su Island u SC FSS u Staroj Pazovi, u prvoj od dve istorijske utakmice za našu selekciju.

Bori se Srbija za plasman u A diviziju Lige nacija i ovaj dvomeč će odlučiti da li će napraviti istorijski uspeh.

Island je došao u Staru Pazovu kao blagi favorit, ali im je Srbija odmah pokazala ko će se pitati na domaćem terenu.

Povela je naša reprezentacija u 17. minutu, kada je pogodila Tijana Filipović.

Postigla je gol vezistkinja Subotice na asistenciju jedne od naših najboljih fudbalerki Jelene Čanković.

Island je od tada preuzeo inicijativu i Hlin Eiriksdotir, defanzivac Kristijanstada, pogađa za izjednačenje u 24. minutu, na asistenciju Johansdotir. Islanđanke su bacile loptu iz auta u peterac, a Slović i Damnjanović nisu to očekivale i posle veoma loše reakcije primili smo gol. Svendis Jane Jonsdotir iz Volfsburga je doktorirala ubacivanje auta na veliku daljinu, na šta izgleda nismo obratili pažnju.

U drugom poluvremenu je Srbija dominirala i tokom čitavog drugog dela tražila novi vodeći, pa i pobedonosni gol. Ivarsdotir je blistala na golu Islanda sa četiri odbrane, Srbija je pogodila i stativu...

Imale su preko 70% posed lopte, napadale, ali se Island odbranio i Srbija je ostala i sa igračem manje u završnici, pošto je Blagojević u 83. minutu zaradila direktan crveni karton, zbog nešto oštrijeg starta.

Sve će se rešiti u revanšu 27. februara (15.30) u Rejkjaviku.