NIKOLIĆ prekinuo USPAVANKU i odveo PARTIZAN u 1/8 finala Kupa Srbije

Partizan je u kombinovanom timu stvorio samo jednu šansu u prvih 45 minuta, ali je Samed Baždar bio neprecizan u 29. minutu.

01/11/2023 > 15:22

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su danas kao gosti savladali Jedinstvo sa Uba rezultatom 1:0. Jediini gol postigao je Nemanja Nikolić u 54. minutu.

Posle lošeg prvog poluvremena, trener Partizana Igor Duljaj je u 46. minutu na teren poslao Mateusa Saldanju i Gajasa Zahida.

Upravo je Zahid bio asistent Nikoliću u 54. minutu za pobedu "crno-belih".

Partizan je mogao da duplira prednost u 64. minutu, ali je Kristijan Belić pogodio prečku iz izgledne pozicije.

Rezultati mečeva šesnaestine finala: Jedinstvo (Ub) - Partizan 0:1, Vršac - Mladost Lučani 3:1, Radnički Sremska Mitrovica - Radnik 2:0, Grafičar - Spartak 2:0, Inđija - Kolubara 4:1, Dinamo Pančevo - Voždovac 0:5, BASK - Radnički Kragujevac 2:4, Radnički Novi Beograd - Čukarički 0:0 - penalima 3:4, Sloboda Užice - Napredak 0:0 - penalima 4:5.

Od 15 sati igraju IMT - Javor, od 17 časova Mačva - Mladost Novi Sad i Železničar Pančevo - Novi Pazar, od 18 Metalac - Radnički Niš, a od 19 Novi Sad - Vojvodina.

Ranije odigrano: Smederevo – TSC 1:1, penalima: 5:4, Trajal – Crvena zvezda 0:6.