SKANDAL na MEČU SRBIJA - CRNA GORA: Letele STOLICE, žandarmerija na TRIBINAMA

17/10/2023 > 22:42

Navijači reprezentacije Crne Gore izazvali su večeras u 75. minutu incidente na tribinama stadiona @Rajko Mitić" u Beogradu pošto su stolicama gađali pristalice Srbije na meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Incidenti su se dogodili u drugom poluvremenu. Navijači Crne Gore su prvo skandirali ime Dritona Camaja, a onda je Srbija u 74. minutu povela 2:1 golom Aleksandra Mitrovića.

Pristalice Srbije su zatim skandirale crnogorskim navijačima: "Zašto ćutite?". Crnogorski navijači, koji su bili smešteni u posebnom delu između zapadne i južne tribine, počeli su potom da bacaju stolice u pravcu pristalica Srbije.

Navijači dve selekcije su se zatim gađali stolicama.

Na tribine je potom ušla Žandarmerija, koja je napravila tampon zonu oko navijača gostujuće reprezentacije. Situacija se posle nekoliko minuta smirila, a utakmica nije bila prekidana.