Železničar i Čuka ZATVORILI prvenstveno KOLO, sada sledi DVE NEDELJE pauze zbog mečeva ORLOVA

Srbija će igrati u kvalifikacijama za EP 2024. protiv Mađarske i Litvanije

04/09/2023 > 21:36

Fudbaleri Železničara i Čukaričkog odigrali su danas nerešeno 2:2 (2:0) u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Golove za domaći tim su postigli Aleksandar Đorđević u 30. minutu i Lazar Romanić u 35. minutu. Za beogradski klub bili su precizni Igor Miladinović u 48. minutu i Mihajlo Cvetković u 82. minutu.

Sada nam predstoji dve nedelje reprezentativne pauze, u okviru kojih će Srbija odigrati dva meča u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. - Orlovi će najpre dočekati Mađarsku u četvrtak, 7. septembra, a potom će u gostima igrati protiv Litvanije u nedleju, 10. septembra.

Prvenstvo Srbije biće nastavljeno od 16. septembra, a u narednom kolu ekipa Železničara gostuje fudbalerima TSC-a u Bačkoj Topoli, dok Čukarički na svom stadionu igra sa Crvenom zvezdom.

Superliga Srbije, 6. kolo - parovi i rezultati, petak: Radnik - TSC 0:1. Subota: Napredak - Voždovac 2:1, C. zvezda - Novi Pazar 2:1, Javor - Radnički N. 1:0, Vojvodina - Radnički KG 2:1. Nedelja: Mladost - Spartak 2:1, IMT - Partizan 2:3. Ponedeljak: Železničar - Čukarički 2:2.