VUČIĆ PORUČIO MOL-u: Moraće da drži otvorenom Rafineriju u Pančevu (FOTO+VIDEO)
podeli vest:
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će mađarski MOL morati da drži otvorenom Rafineriju u Pančevu ako želi da kupi Naftnu industriju Srbije (NIS).
Vučić je, tokom posete Batrovcima, odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše navode predstavnika bivše vlasti da je u slučaju NIS-a država trebalo da iskoristi pravo preče kupovine, upitao zašto bivša vlast nije tako rešila pitanje NIS-a, nego su ga prodali i to za 400 miliona.
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
"A mi sad spremni da platimo dve milijarde i 200 miliona. Pa što su ga prodali? Je l' bi hteli možda i da zaratim sa Rusijom? Ili šta još da uradimo? A pri tome se držimo tvrdo i čvrsto i hrabro svoje interese štitimo. Što bi MOL držao otvorenu rafineriju u Srbiji? Ima rafineriju u Bratislavi, ima rafineriju u Budimpešti. Samo da mi objasnite što bi držao otvorenom rafineriju u Srbiji? Ne bi. Ali će morati da je drži ako hoće da kupi. Izmislili su nekog biznismena da bi se nešto prolongiralo još 3-4 meseca, šta god, rekli smo: 'Ne može. Ili ćete to da kupite sad ili ćemo onda drugačije da rešavamo'", istakao je predsednik Vučić.
Oko 9 miliona evra za lokalne puteve u Šidu
Predsednik Srbije izjavio je da će država uložiti devet miliona evra za lokalne puteve u okolini Šida, kao i da će se raditi rekonstrukcija Osnovne škole "Branko Radičević" u Šidu.
"Mislim da će ljudi da budu zadovoljni time, jer to je ogroman novac, to je ukupno negde oko 9 miliona evra i krenućemo da radimo Osnovnu školu Branko Radičević, sasvim i da vidimo možemo li bazen u "Sremskom frontu" da radimo, u školi. U svakom slučaju, to bi bile velike promene za Šid", rekao je Vučić.
Kazao je da mu je posao da razgovara sa narodom, da čuje i da se posveti njihovim problemima.
"U Šidu postoji veliki broj stvari koje smo rekli, a koje nismo uradili i zato ćemo sada da ubrzamo. Kao što rekoh, taj put Vašice-Batrovci, to je 8 kilometara, ako se ne varam i Morović-Višnjićevo-Bosut je 4 i nešto kilometara i to da uradimo odmah. Ovde je potrebna i obilaznica oko Šida, naravno, ali to je nešto više novca. Potrebno je i vodosnabdevanje da se reši i cevovodi u pravcu Batrovci-Šid. Osnovna škola Branko Radičević i Sremski front u samom Šidu i ovo oko industrijske zone što radimo tehničko opremanje da bismo videli da dovedemo nekog od investitora", istakao je Vučić.
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
FOTO TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Pogledaj galeriju
Podsetio je da se u blizini završava i auto-put Kuzmin-Sremska Rača, dodajući da će on mnogo značiti svima, posebno ljudima u Semberiji, Posavini i Krajini.
"I jedino je Šid nekako ostao da nismo dovoljno uradili i za to sam ja kriv, nije niko drugi. Nisam mogao da očekujem to od njih iz opštine. Jedino je bilo fer da su ponekad nešto preuzeli na sebe, čak i kad nisu krivi... Tako da sam rešio sad kad budemo ovo uradili, ove puteve, onda dolazim da kažem ljudima mi smo to mi uradili, a ne oni", rekao je predsednik Vučić.
Do kraja godine uložićemo više od od 20 miliona evra u Šid
Aleksandar Vučić obećao je da će država do kraja godine uložiti više od 20 miliona evra u Šid i da će se država potruditi da dovede jednog velikog investitora u taj sremski grad.
"Ponosan sam na činjenicu što sam prvi predsednik koji je došao u Batrovce, posetio selo Batrovce. Moraću da obilazim više sela, pa opet odem i u Kukujevce, u Erdevik, u Morović, u Višnjićevo i u svako drugo mesto. Ali ćemo da radimo sada ono što sam obećao, Morović-Višnjićevo-Bosut put 4,1 kilometar, odmah će da krenu za dva ili tri dana", istakao je Vučić.
Naveo je da će se država potruditi i da uradi put do Jamene u dužini oko 11 kilometara.
"Iako se sa tim mučimo, jer je mnogo to para, ali time ćemo i Jamenu, koja je najistureniji deo Republike Srbije i prema Hrvatskoj i prema Bosni i Hercegovini, da napravimo i da uradimo nešto za te ljude koji su branioci i čuvari otadžbine, tamo gde to nije uvek jednostavno i nije uvek lako. Tako da to ćete da vidite za tri, četiri, pet dana, krećemo i nećemo da stanemo dok ne završimo sve. Možda je potrebno mesec, možda mesec i po dana, ali sve ono o čemu ste razmišljali godinama biće za veoma kratko vreme urađeno", rekao je predsednik.
BONUS VIDEO