DRAMA U TREPČI JUG JE ZAVRŠENA! Rudari koji su bili zarobljeni izašli iz rudnika
podeli vest:
Rudari koji su zbog problema sa električnom energijom bili zarobljeni u rudniku "Stari trg" u blizini južnog dela Kosovske Mitrovice napustili su rudnik, prenosi Ekonomija onlajn.
Preduzeće "Trepča jug" saopštilo je ranije danas da su rudari ostali zarobljeni zbog prekida u snabdevanju električnom energijom uled kvara na dalekovodu.
Podsetimo, u oknima rudnika Trepča jug bilo je zarobljeno 18 rudara zbog problema sa električnom energijom, prenosi Koha.
Direktor rudnika "Stari trg" Šićiri Sadiku potvrdio je da su rudari zarobljeni od 1:30 posle ponoći.
- Većina je izašla. Trenutno je 18 rudara još unutra, ali radimo na pronalaženju alternativnog rešenja. 50 rudara je bilo unutra - rekao je Sadiku.
Rudnikom Trepča jug upravljaju privremene prištinske institucije, a rudnik se suočava sa brojnim problemima, pa su zaposleni često u štrajku.
BONUS VIDEO
Uskoro opširnije na k1info.rs
Ostavite komentar