Sport > Tenis

Đoković u FINALU Završnog mastersa u Torinu – u DVA SETA do POBEDE nad Fricom

Drugi set bio je veoma neizvestan, pa se o pobedi ponovo odlučivalo u taj-brejku

19/11/2022 > 15:10 >> 16:16

Novak Đoković pobedio je Tejlora Frica u polufinalu masters turnira u Torinu!

Naš as slavio je u dva seta, i to rezultatom 7:6, 7:6.

Đoković se mučio na početku drugog seta, pa je Amerikanac odmah došao do brejka i osvojio prvi gem.

I drugi gem pripao je Fricu, ali je Đoković u trećem pokazao sigurnu igru i smanjio na 2:1.

U nastavku igre teniseri su osvajali gemove u kojima su servirali, mada je Novak u jednom trenutku ozbiljno pripretio Amerikancu, došao je do 0:30, ali onda Fric sjajnim forhendima i servisima dolazi na gem do seta - 5:4.

Međutim, Đoković vraća brejk i dolazi do rezultata 5:5 u drugom setu.

Sjajnom igrom dolazi do 6:5 u gemovima, pa je Fric morao da servira da ostane u meču.

I uspeo je u tome i drugi set ponovo odveo u neizvestan taj-brejk, u kojem je Đoković imao meč loptu koju nije iskoristio. Ali već sledeću jeste!

Na kraju se taj-brejk završio rezultatom 8:6 za srpskog tenisera.

Prvi set bio je veoma neizvestan, ali je na kraju naš as slavio rezultatom 7:6.

Prvi do brejka stigao je Novak i poveo rezultatom 3:2, ali je Fric izjednačio već u sledećem gemu i vratio Đokoviću brejk.

Velika borba viđena je i u taj-brejku.

Imao je Novak prednost mini-brejka (3:2), ali je odmah u sledećem poenu izgubio u prednost.

Uspeo je srpski teniser da sačuva svoj servis i stekne prednost od 6:5, a onda fantastična forhend paralela donela je Đokoviću prvi set.

Novak će tako sutra, od 19 časova, igrati za svoju šestu titulu na završnim turnirima u sezoni, a protivnik će mu biti poznat posle večerašnjeg meča, u kojem igraju Norvežanin Kasper Rud i Rus Andrej Rubljov.