Sport > Tenis

Nole se VRATIO u formu - LAGANA pobeda u TEL AVIVU

Srpski teniser je odigrao prvi takmičarski meč još od Vimbldona i slavio je u drugom kolu ATP turnira u Tel Avivu

Autor: K1info/sportal.rs

29/09/2022 > 21:23

Novak je u prvom kolu bio slobodan, dok se u drugom sastao sa iskusnim Špancem Pablom Anduharom i savladao ga je posle dva odigrana seta.

Po setovima bilo je 6:0, 6:3 za trenutno sedmog tenisera sveta.

Za 16 minuta, Novak je došao do 5:0. Posle uvodnog gema, odmah je napravio brejk za 2:0 i potvrdio ga, da bi u četvrtom gemu napravio još jedan brejk.

Brzinski je stigao do 5:0 posle 16 minuta i šesti gem trajao je 10 minuta. Borio se Pablo Anduhar kako bi izbegao krompir u prvom setu, imao je i gem lopte, ali nije uspeo.

Đoković mu nije dozvoljavao da se upiše na semafor i na kraju ga je slomio, pa je prvi set osvojio rezultatom 6:0.

Drugi set otvara lakim gemom za seriju od sedam osvojenih gemova, a onda smo u drugom gemu gledali neverovatnu borbu.

Igrao se taj gem 25 minuta, videli smo čak 30 poena i Novak nije iskoristio nijednu od tri brejk lopte za nastavak serije.

Dao je sve od sebe Anduhar da se upiše, što je posle velike borbe i uspeo i na kraju je slavio kao da je osvojio set.

To mu je dalo energiju, pa je zaigrao dosta bolje i fino se držao u drugom setu.

Ipak, Đoković na 4:3 pravi ključni brejk u drugom setu za 5:3 i nakon toga je odservirao za pobedu.

Naredni rival mu je Kanađanin Vasek Pospišil, njegov veliki prijatelj i trenutno 149. igrač sveta.