Sport > Tenis

Međedović izbacio GREND SLEM šampiona: Iznenađenje našeg tenisera u GŠTADU

U sledećem kolu Međedović će igrati protiv Nemca, pobednika meča Janik Hanfman - Danijel Altmajer

19/07/2023 > 16:31

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u treće kolu ATP turnira u švajcarskom gradu Gštadu pošto je pobedio Dominika Tima rezultatom 2:1 (7:5, 2:6, 6:3) za dva sata i 15 minuta.

U prvom setu oba tenisera su čuvala svoj servis, sve do vođstva Međedovića 6:5. Srpski teniser je u najvažnijem gemu napravio brejk i iskoristio prvu set loptu.

Drugi set je u potpunosti pripao Austrijancu, osvajaču US opena iz 2020. godine, koji je napravio dva brejka i lako stigao do 1:1 i odlučujućeg seta.

Već na startu trećeg seta Međedović je napravio brejk i poveo 2:0. Čuvao je prednost brejka i servirao za pobedu kod vođstva 5:3.

Tim je imao čak tri vezane brejk lopte, a ukupno četiri, ali ih je Srbin sve spasio i na kraju preokrenuo gem i stigao do jedne od najvećih pobeda u karijeri.

U trećem kolu Međedović će igrati protiv Nemca, pobednika meča Janik Hanfman - Danijel Altmajer.