Sport > Tenis

NOVAK progutao GORKU pilulu: LAJOVIĆ iznenadio APSOLUTNOG favorita u Banjaluci

U trećem međusobnom duelu, 70. teniser sveta ostvario prvi trijumf nad Đokovićem

21/04/2023 > 18:39

Novak Đoković je danas neočekivano poražen od sunarodnika, 70. tenisera sveta Dušana Lajovića sa 2:0 (6:4, 7:6) u četvrtfinalu Srpska opena. Lajović je tako posle dva sata i 24 minuta igre stigao do najveće pobede u dosadašnjoj karijeri, a u trećem međusobnom duelu ostvario je prvi trijumf protiv Noleta.

Prvi set je bio izuzetno zanimljiv, Đoković je imao čak 13 brejk lopti, ali je iskoristio samo jednu, dok je Lajović dva puta uspeo da oduzme servis rivalu. Kod rezultata 5:4 Lajović je servirao za set. Đoković je imao dve vezane, a ukupno brejk lopte i šansu da ostane u setu, ali nijednu nije iskoristio, a Lajović je prvu set loptu pretvorio u vođstvo u setovima.

Dušan Lajović ostvario najveću pobedu u karijeri

U drugom setu nije viđen nijedan brejk iako su oba tenisera imala po nekoliko prilika da oduzmu servis rivalu. Igrao se taj-brejk, a Đoković je stigao do 6:3 i tri vezane set lopte. Lajović međutim nije dozvolio Novaku da izjednači, vezao je tri poena i stigao do 6:6. Nije se tu Lajović zaustavio, vezao je još dva poena i stigao do najveće pobede u karijeri.

Lajović će sutra u polufinalu igrati protiv pobednika duela Kecmanović - Lehečka. Pre tog meča, polufinale će igrati Rubljov i Molčan.

Drugi set, Đoković - Lajović 6:7

6:7 - Lajović dobija taj-brejk sa 8:6

6:6 - Ide se u taj-brejk.

Meč je prekinut na nekoliko minuta zbog ukazivanja medicinske pomoći Lajoviću. Dušan je skinuo patiku kako bi se sanirao žulj koji se javio.

6:5 - Uz dosta muke Đoković dobija gem. Stisnuta pesnica dovoljno govori koliko napora ulaže.

5:5 - Lajović stiže do izjednačenja.

5:4 - Lajović je imao tri brejk vezane lopte u ovom gemu, ali se Novak volšebno izvukao i i sa pet uzastopnih poena sačuvao svoj servis. Veliku šansu propustio je Dušan

4:4 - Lajović nastavlja da muči Đokovića, i dalje čuva svoj servis.

4:3 - Nema brejka u drugom setu, Novak osvaja gem na svoj servis

3:3 - I još jedan gem u kome je Đoković imao brejk na servis Lajovića. Lajović je odservirao dva asa u nizu i stigao do izjednačenja.

3:2 - Velika borba u petom gemu pripala je Đokoviću. Spasao je dve brejk lopte i posle 31 minuta igre u ovom setu poveo sa 3:2.

2:2 - Lajović stiže do izjednačenja. Trenutno 70. teniser sveta je upisao prvi as u meču.

2:1 - Muči se Novak, pokazuje nervozu, ali uspeva da sačuva svoj servis.

1:1 - Novak je nastavio crni niz iz prvog seta,propustio je još dve brejk lopte. Ukupno ih je imao 13 do sada.

1:0 - Trećim asom u meču Đoković je završio prvi gem u drugom setu u svoju korist.

Noletovi navijači u Banjaluci
Prvi set, Đoković - Lajović 0:1

4:6 - Lajović je dobio prvi set. Novak je i u ovom gemu imao brejk šanse. Ukupno 11 brejk šansi je Novak imao u prvom setu, ali je iskoristio samo jednu.

4:5 - Ribrejk Lajovića! Đoković je jako loše odigrao ovaj gem, napravio je puno grešaka, pa je Lajović sa jednim izgubljenim poenom osvojio gem.

4:4 - Đoković je uspeo da vrati brejk. Stigao je do dve vezane brejk šanse i iskoristio prvu za izjednačenje u gemovima. Lajović je napravio tri neiznuđene greške.

3:4 - Bez izgubljenog poena Đoković dobija gem i smanjuje rezultat.

2:4 - Ponovo je Novak Đoković ispustio tri brejk šanse na servis Lajovića. Meč traje već 41 minut.

2:3 - Đoković prekida niz Lajovića od tri uzastopna gema.

1:3 - Đoković nije iskoristio tri brejk lopte, Lajović potvrđuje brejk.

1:2 - Brejk Lajovića! Dušan je stigao do 15:40, a zatim je Novak napravio duplu servis grešku i izbugio svoj servis gem.

1:1 - Lajović lako dolazi do prvog gema u meču.

1:0 - Dug gem već na startu meča. Novak je posle dva izjednačenja sačuvao svoj servis.