Sport > Ostali sportovi

Pa BRAVO, bre, devojke: Srbija PREGAZILA Ameriku 3:0 - idemo DO ZLATA

Amerika nije imala rešenje za fenomenalnu igru Tijane Bošković

01/10/2022 > 20:18 >> 20:42

Odbojkašice Srbije na Svetskom prvenstvu pobedile su reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država u samo tri seta.

Prvi set naše devojke odigrale su odlično i završio se rezultatom 25:20, a dominacija odbojkašica nije izostala ni u drugom setu koji su dobile sa 25:23. Treći set Srpkinje su privele kraju veoma brzo i slavile sa 25:13.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Tijana Bošković sa 25 poena.

Naše devojke, branilac titule, borile su se za prvo mesto u grupi C na Svetskom prvenstvu protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.

Obe reprezentacije su do sada zabeležile četiri pobede, pa je ovaj meč odlučio pobednika grupe.

Srbija je zbog utakmice sa Bugarskom, koja se završila u pet setova, imala bod manje ali to nije sprečilo naše devojke da grupnu fazu završe na prvom mestu.

Po četiri prvoplasirane ekipe iz svake od četiri grupe izboriće plasman u drugu fazu turnira u kojoj će selekcije biti smeštene u dve grupe od po osam timova.

Po četiri najbolje plasirane reprezentacije iz novoformiranih grupa učestvovaće u četvrtfinalu 11. oktobra.

Polufinala su zakazana za 12. i 13. oktobar, a meč za treće mesto i finale igraće se 15. oktobra u holandskom Apeldornu.