Sport > Ostali sportovi

ISTORIJSKA VAR ODLUKA U VATERPOLU! Evo kako je POMOGLA delfinima da imaju igrača više 4 minuta

Od rezultata 7:8, vaterpolisti Srbije došli su u situaciju da povedu sa 11:8

Izvor: K1info/telegraf.rs

Autor: Ognjen Nestorović

09/02/2024 > 17:03

Gubila je vaterpolo reprezentacija Srbije skoro čitav meč od SAD na Svetskom prvenstu, u situaciji kada su se Delfini boril za četvrtfinale i odlazak na Olimpijske igre, kada je viđena istorijska situacija koja je preokrenula tok utakmice!

Naime, centar Amera Ben Halok udario je srpskog vaterpolistu Nikolu Jakšića i sudije su nakon gledanja VAR snimka dosudile "brutality foul" i crveni karton za igrača koji je zadavao dosta problema Srbiji.

To je automatski značilo da će Srbija imati peterac, koji je Dušan Mandić iskoristio za 8:8, kao i to da su SAD u naredna četiri minuta igrale sda igračem manje i u napadu i u odbrani. Epolog svega je rezultat 11:8 za Delfine na kraju treće deonice.

A kada je u pitanju pomenuti "brutality foul", njegova definicija glasi:

- Brutalni prekršaj se dosuđuje kada igrač udari protivnika ili službeno lice sa zlonamernom namerom, odnosno sa  namerom da se rival povredi.