Sport > Ostali sportovi

DELFINI POTOPILI AMERIKANCE ZA PRVO MESTO U GRUPI I OLIMPIJSKE IGRE!!!

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra za prvo mesto u grupi na Svetskom prvenstvu

Autor: Đorđe Gvero

09/02/2024 > 14:58

Drugo lice vaterpolo reprezentacije Srbije na Svetskom u odnosu na Evropsko prvenstvo! 3 od 3 za prvi mesto u grupi, četvrtfinale SP i plasman na Olimpijske igre! Pale su SAD rezultatom 14:12!

Da li je iko sumnjao u naše vaterpoliste? Još jedan veliki uspeh, i osim sada borbe za svetsku krunu, naši delfini obezbedili su i učešće na Olimpijskim igrama na leto u Parizu! Nije dobro počelo, amerikanci su gotovo konstantno bili u prednosti a i prvu i drugu četvrtinu su dobili minialnim rezultatom, pa je na poluvremenu bilo 7:5 za Sjedinjene Države.

Ključna je bila treća četvrtina i crveni karton Haloka i brutaliti posle proveravanja VAR-a nakon kojeg su amerikanci 4 minuta igrali sa igračem manje. To su izabranici Uroša Stevanovića iskoristili, dobili 3/4 rezultatom 6:1 i na kraju priveli rutinski meč kraju. Sjajnu partiju odigrao je kapiten Nikola Jakšić koji je ujedno i iznudio crveni karton, a meč je završio sa dva gola. Za naše sad sledi koji dan pauze, pošto su obezbedili direktan plasman u četvrtfinale, a tamo će najverovatnije čekati Hrvati.

Standings provided by Sofascore

UŽIVO

1. ČETVRTINA

1. MINUT: Bez golova na početku meča, Filipović već ima dve odbrane

2. MINUT: Ponovo odlična odbrana našeg tima, i dalje je 0:0, Delfini u napadu
Nažalost još jedna izgubljena lopta

3. MINUT: Ponovo odlična odbrana!
Imaće Srbija igrača više u napadu
GOOOOL!! Đorđe Vučinić prvi cepa mrežu amerikanaca
I gol za SAD, Max Irving je strelac za 1:1

4. MINUT: Šteta, imali smo igrača više, ali je Dušan Mandić promašio
Radoslav Filipović! Treća odbrana

5. MINUT: Napad za Delfine
GOOOOOL!! Nemanja Vico, prednost je ponovo na strani Olimpijskog šampiona!

6. MINUT: Amerikanci će sada imati igrača više
I gol, vaterpolista Juga, Hanes Daube za novo izjednačenje

7. MINUT: Kontranapad SAD-a i gol... Vode amerikanci 3:2, Džoni Huper postiže gol
Nismo iskoristili napad, a amerikanci će ponovo imati igrača više
Sjajna akcija... Ben Halok je strelac... Ali ipak je lopta bačena iza crvene linije, odnosno dva metra od gola i neće biti priznat! Ostaje 3:2 za SAD

8. MINUT: Nova greška naših... amerikanci imaju poslednji napad. I dobro je odbranili smo se, na kraju 1/4 SAD 3:2 SRBIJA

2. ČETVRTINA

1.MINUT: Prvi napad imaju ameriknci, i imaće odmah igrača više
Dobro se sve završilo, odlična odbrana!

2. MINUT: Sada ćemo mi imati igrača više
Brzopleto i ponovo greška
Na svu sreću ponovo igramo dobru odbranu
Još jednom napi greše, Nikola Jakšić je možda požurio

3. MINUT: Novo iključenje, četvrti put amerikanci imaju igrača više
Sreća maši Haube
GOOOOL!! EVO PRVOG GOLA ZA DUŠANA MANDIĆA!

4. MINUT: Novo isključenje...Ponovo se branimo sa igračem manje
I gol...Dilan Vudhedza novo vođstvo SAD
Imaćemo sad i mi igrača više
I neverovatno da ovo nije gol
I još jednom su naši neoprezni... Kontranapad i Dod postiže gol

5. MINUT: Izbijena lopta Vicu iz ruke, bez prekršaja
Sreća vraćena nam je lopta, ali... Ponovo nešto lošiji napad delfina, ostaje 5:3

6. MINUT: Još jedno isključenje, Viktor Rašović je drugi put već isključen
I novi gol... +3 za amerikance
Stižemo do igrača više
I GOOOL! NIKOLA JAKŠIĆ! KONAČNO STRPLJIV NAPAD I TU SMO I DALJE

7. MINUT: Prečka ali odbila se lopta amerikancima...
Dobro je, konačno odbrana, imamo napad
GOOOOL!! NEMANJA UBOVIĆ! SMANJUJEMO NA 6:5!

8. MINUT: I gol...Daube za ponovo +2
Mandić pogađa stativu... Kraj 2/4 i ovu su minimalno dobili amerikanci za ukupno SAD 7:5 SRBIJA

3. ČETVRTINA

1. MINUT: I neverovatno, Irving odmah postiže gol
Vico pravi faul u napadu...

2. MINUT: Dobro je, brani Filipović
Imaćemo igrača više
I GOOOL!! VUČINIĆ, JAKO BITAN GOL
I odbranili smo se! Idemo u napad

3. MINUT: Nažalost nismo uspeli da proigramo centra
Još jedna dobra odbrana, generalno igramo dosta bolje nego u prvih 16 minuta
GOOOOL!!! SJAJNA ASISTENCIJA MANDIĆA, NEMANJA UBOVIĆ ZA -1!

4. MINUT: Imaćemo igrača manje...
Ali sjajna odbrana! Bravo momci! Stiže i podrška sa tribina, idemo po izjednačenje!
Imamo igrača više
Ali pre toga tajm aut Uroš Stevanović
BIĆE PETERAC I CRVENI KARTON ZA HALOKA!
MADIIIIĆĆ!!! 8:8!!

5.MINUT: BIO JE IPAK BRUTALITI! TO ZNAČI DA ĆE NAŠI NAREDNIH 4 MINUTA IMATI IGRAČA VIŠE
GOL GOL GOL GOL GOOOOL! NIKOLA JAKŠIĆ! VODIMO 9:8!

6. MINUT: Dva islkjučenja za naše....
ALII SJAJNA ODBRANA!!
MANDIIIIIĆ!! BOMBAA! 10:8!!
Odbranili smo se! Amerikanci su u nokdaunu!

7. MINUT: I JOŠE JEDAN GOOOOL! RADOMIR DRAŠOVIĆ! 11:8

8. MINUT: Nismo iskoristili igrača više
Ali sjajna odbrana i četvrtina! 11: 8 ZA SRBIJU NAKON 3/4
Srbija je dobila ovu četvrtinu rezultatom 6:1!

4. ČETVRTINA

1. MINUT: Prvi napad će imati SAD
Prečka, odbranili smo se. Ostaje +3 za Olimpijskog šampiona
Nismo ni mi iskoristili prvi napad

2. MINUT: Ponovo okvir pogađaju amerikanci
Srbija ima napad
Novi promašaj i naših, a amerikanci će imati igrača više u napadu
Realizacija sa 2 metra, Vudhed je strelac. Nije još gotovo ima dosta da se igra

3. MINUT: GOOOL! SJAJNA AKCIJA! JAKŠIĆ ZA RAŠOVIĆA! 12:9!
Novo isključenje, branimo se sa igračem manje
MANDIĆ! SJAJAN BLOK

4. MINUT: Sada mi imamo igrača više
JAKŠIIIĆ!! +4!
Odbrana Filipovića!
Još jednom igrač više za naše
Mandić je šutirap, ali je ipak nekako odbranio golman SAD

5. MINUT: Ponovo brani Filipović!
Ipak gol, Aleks Obert smanjuje na 13:10

6: MINUT: Promašuju i jedni i drugi, tajm aut je tražio selektor našeg tima pri rezultatu 13:10! 2:26 do kraja meča
GOOOOL! SJAJNA AKCIJA POSLE TAJM AUTA! VUČINIĆ!

7. MINUT: Dva igrača više imaju amerikanci
I šteta... Zaista fantastičnu odbranu su odigrali naši sa dva igrača manje! Dva bloka, ali na kraju ipak Irving postiže gol za 14:11. 1:15 do kraja meča!
Novi gol za amerikance, Daube za 14:12, 37 sekundi do kraja
KRAJ MEČA! POBEDA SRBIJE! SRBIJA JE U ČETVRTFINALU SVETSKOG PRVESNTVA I SRBIJA JE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA!