Sport > Ostali sportovi

Zvezda bolja od Partizana u odbojkaškom "večitom" derbiju!

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su "večitog" rivala, ekipu Partizana, rezultatom 3:2 (25:23, 27:29, 26:28, 25:19, 15:10).

08/12/2023 > 23:47

Crveno-beli su posle skoro tri sata žestoke borbe savladali najvećeg rivala i odneli važnu pobedu koja im je donela i vrh tabele domaćeg prvenstva. Odbojkaši Crvene zvezde su stigli do 22 boda i time su prestigli na tabeli crno-bele, koji imaju 20 bodova uz utakmicu manje.

Svaki set bio je vrlo neizvestan, a posebno drugi u kom je Partizan uspeo da izjednači na 1:1 u setovima sa 29:27.

U trećem setu Zvezda je imala čak dve set-lopte, ali je Partizan uspeo da preokrene i da dođe sa samo set od trijumfa u meču.

Međutim, umesto da igrači Partizana prelome sve u svoju korist, tim Crvene uspeva da se vrati u meč, ne potone psihički i uzima četvrti set prilično lako. U pozitivnom naletu su crveno-beli ušli u odlučujući set, u kom su konstantno bili u prednosti, odbili su svaki nalet rivala i priveli meč kraju rezultatom 15:10