od 20.30h rukometašice Srbije igraju protiv rukometašica Danske na ovogodišnjem SP

Autor: K1info

01/12/2023 > 20:17

Srbija je, pored Danske, u grupi još sa reprezentacijama Rumunije i Čilea.

Danska je, kao domaćin i kao vicešampion Evrope veliki favorit, ali se naše rukometašice nadaju da će uspeti da naprave iznenađenje!

1. poluvreme:​

Naše rukometašice su se odlično snašle protiv favorizovanih Dankinja i povele su na startu sa 2:0!

Sredinom prvog poluvremena naše rukometašice i dalje odolevaju favoritu i vode 8:7!

Izjednačenje u 24. minutu. Imali smo šansu da ponovo odemo na +2 ali je nismo iskoristili i Dankinje su poravnale rezultat.

Na kraju prvog poluvremena 12:10 za Srbiju!

2. poluvreme:

Utakmice je u konstantnom egalu, niko nije uspeo da se odvoji na osetniju razliku.

Trenutno je 15:14 za Srbiju!

Srbija nastavlja sa SJAJNOM igrom i trenutno vodi 18:16!

Nakon što su Dankinje uspele da poravnaju na 19:19, naše rukometašice su uspele preko jake odbrane i napada da dođu na 20:19!

Dva puta Srbija nije uspela da realizuje svoje napade, svirana je pasiva i Dankinje su to iskoristile da prvi put povedu u meču i sada je 21:20!

Kraj! 25:21 za reprezentaciju Danske,

Srbija je igrala odlično i većinu meča smo imali prednost, ali su Dankinje strpljivo čekale pad koncentracije i svoje šanse i 6 minuta pre kraja slomile otpor naših rukometašica.