Odbojkašima OLIMPIJSKE IGRE vise o koncu, nisu mogli da zaustave SILOVITI JAPAN

Srbija je poražena u meču od ključnog značajakvalifikacija za plasman na OI

Izvor: K1info/telegraf.rs

06/10/2023 > 14:32

Odbojkaši Srbije poraženi su u petom meču Svetskog prvenstva od selekcije Japana rezultatom 3:0, po setovima (25:17, 25:14, 25:22).

Naši odbojkaši su bili prisutni u meču u prvom setu do rezultata 13:11, međutim Japanci su uhvatili ritam i krenuli da igraju nestvarno.

Takahaši, Išikava i Nišida su odigrali najbolje kod našeg protivnika, postigavši dvocifren broj poena, svaki od njih.

Naši odbojkaši su imali šansu u trećem setu da se vrate, međutim velikim nizom Japanci su se vratili, izjednačili na 19:19 i posle toga je bilo izuzetno teško povratiti momentum na svoju stranu.

Srbiji je sada na skoru od tri pobede i dva poraza, što nam drastično otežava posao, jer moramo da stižemo Amerikance i Slovence, koji pre svega moraju da izgube, da bi mi imali bilo kakvu šansu.

Ovaj turnir takođe služi za kvalifikacije za Olimpijske igre, koje će biti održane u Parizu 2024. godine, pa samim tim meč je imao daleko veći značaj za naše odbojkaše.