Sport > Ostali sportovi

Srbija se bori za NOVU MEDALJU: Angelina Topić IZDOMINIRALA u kvalifikacijama i PLASIRALA SE U FINALE

Autor: K1info/telegraf.rs

19/08/2022 > 12:52

Novi uspeh za srpsku atletiku. Naša takmičarka Angelina Topić plasirala se u finale skoka uvis. Naša atletičarka je tako nastavila sa sjajnom formom, koju je prikazala nedavno i na juniorskom prvenstvu sveta, gde je osvojila bronzu i pored peha sa trovanjem hranom pre samog takmičenja.

Angelina je bila ubedljiva u prve tri serije i bez problema preskočila visine od 1,78, 1,83, 1,87, što je bilo dovoljno za finale.

Srbija je do sada na Evropskom prvenstvu u Minhenu osvojila dve medalje, pošto je Ivana Španović u skoku udalj osvojila zlato, a Armin Sinančević srebro u bacanju kugle.

Pored Angeline, koja će se boriti za odličje u nedelju od 19.05, za medalju će se boriti i Adriana Vilagoš u bacanju koplja u subotu od 20.25.