50 godina NIKO TO NIJE URADIO, a onda se pojavio - NIKOLA JOKIĆ

Ovakav tripl-dabl poslednji put imao je Vilt Čembrlen pre više od pola veka

Izvor: K1info/telegraf.rs

19/12/2022 > 07:08

Nikola Jokić je, definitivno, kralj NBA lige. U pobedi Denver Nagetsa nad Šarlot Hornetsima od 119:115 ostvario je monstruozan tripl dabl: 40 poena, neverovatnih 27 skokova (rekord karijere) i 10 asistencija.

Srbin je na ovoj utakmici igrao 40 minuta, a za to vreme je šutirao 13-26 iz igre (2-4 za tri poena) i 12-17 sa linije slobodnih bacanja.

Ovo je 81. tripl dabl u karijeri Jokića, a zanimljivo je da je već posle prvog poluvremena imao 20 skokova.

Jedini igrač koji je uspeo da na jednoj utakmici zabeleži najmanje 40 poena, 27 skokova i 10 asistencija, a da nije Nikola Jokić, je Vilt Čembrlen, koji je ovo uradio 4 puta, poslednji put 18. marta 1968. godine, kad je imao 53 poena, 32 skoka i 14 asistencija.

Nikola Jokić je i bio taj koji je zapečatio pobedu Denvera, sa dva slobodna bacanja 13 sekundi pre kraja. Denver je na ulasku u 4. četvrtinu imao veliku prednost, i činilo se da će Jokić da odmara na kraju, ali Nagetsi su iz nekog razloga prestali da igraju odbranu, i Šarlot im se opasno približio, pa je Jokić morao da igra do kraja i da rešava utakmicu.

Kantevijus Koldvel Poup je bio dobar sa 20 poena, a Eron Gordon je ubacio 19, dok su na drugoj strani lideri bili Lamelo Bol sa 31 poenom, Keli Ubre sa 16 i Gordon Hejvord sa 15.

Šarlot je u jednom trenutku pri kraju utakmice prišao na 107:104, ali je Nikola zatim podelio dve ključne asistencije, prvo Gordonu, a zatim Brusu Braunu, i na minut i 20 sekundi pre kraja Denver je otišao na plus 8.