Radonjić prejak za SVOJU ZVEZDU - PAO slavio posle LUDNICE U PIONIRU

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od ekipe Panatinaikosa, u meču drugog kola Evrolige

Autor: K1info/Kurir

13/10/2022 > 19:01

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su drugi poraz u Evroligi. Crveno-beli su u Pioniru poraženi od Panatinaikosa rezultatom 75:77 (24:18, 14:24, 18:15, 18:18).

40. minut -  Bentil ne pogađa za tri. Ali Lazić skuplja loptu. Novi napad Zvezdu. Pet sekundi ostaje za napad crveno-belih. Vilijams je fauliran i šutiraće dva bacanja. Tajmaut Jovanovića nakon što je rezultat postao nerešen. Mrtva lopta, Lazić ne pogađa... Ponitka poentira posle ukradene lopte. 21 sekunda do kraja 73:75. Bentil je fauliran 6.9 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 74:75. Tajm-aut za Panatinaikos.

39. minut - Vilijams je fauliran u kontri na 1:27 pre kraja. Pogodio je oba za izjednačenje, njegovih osam poena - 73:73.

38. minut - Gudaitis lagano poentira, njegovih 9 poena - 71:68. Bentil je siguran sa penala, njegovih 17 poena - 73:68.

37. minut - Martin uz faul pogađa - 70:66. Njegovih 11 poena. Evo ga i 12. - 71:66.

36. minut - Neverovatna trojka Grigonisa, uz zvuk sirene, praktično sa zemlje, njegova treća trojka - 68:66.

34. minut - Sjajna odbrana Zvezde, Dobrić u kontri zakucava - 68:63. Tajm-aut za Radonjića. Zvezda u seriji 7:0.

33. minut - Martin pogađa pod faulom. Zezda vodi - 64:63. Petrušev pogađa - 66:63.

32. minut - Ponitka opet zakucavanja - 61:63.

31. minut - Bokoridis dobija tehničku grešku, a Raduljica pogađa dva od tri bacanja - 58:57. Ponitka preokreće sa penala - 58:59. Stalna rezultatska klackalica. Ponitka krade loptu i zakucava - 58:61. Šest poena Mateuša Ponitke. Lazić trojkom donosi izjednačenje, njegova druga trojka - 61:61.

Treća četvrtina (56:57)

30. minut - Raduljica je na liniji slobodnih bacanja. Precizan je samo prvi put - 56:57.

29. minut - Gudaitis zakucavanjem vraća prednost Panatinaikosu - 54:56. Petrušev je fauliran, pogađa jedno od dva - 55:56.

28. minut - Gudaitis je na liniji slobodnih bacanja, nije bio precizan prvi put, nije bio ni drugi put. Četiri uzastopna promašena bacanja gostujuće ekipe.

27. minut - Grigonis upisuje 14. poen - 51:52. Bentil posle skoka u napadu postiže 15. poen - 53:52.

26. minut - Li polovičan za 48:50.

25. minut - Grigonis pogađa svoju drugu trojku, njegovih 12 poena - 45:49. Vilijams oba puta promašuje bacanje. Adams pogađa pod faulom, njegova četiri poena. Precizan je - 48:49.

24. minut - Ivanović koristi rupu u reketu, njegovih sedam poena - 42:46. Bentil pogađa svoju drugu trojku - 45:46.

23. minut - Tehnička greška za Luku Mitrovića. Dosuđen mu je faul u napadu prethodno, a onda je usledila reakcija centra Zvezde.

22. minut - Mitrović kruniše zakucavanjem sjajnu akciju - 40:44. Vilijams preko ruke za 40:46.

21. minut - Papajanis zakucava za 38:44.

Druga četvrtina (38:42)

19. minut - Grigonis pogađa trojku - 38:42. Zvezda u problemu, jer Atinjani dolaze do plus četiri.

18. minut - Martin postiže nove poene - 36:33. Papajanis pogađa za 36:35. Pogađa i dodatno bacanje za izjednačenje - 36:36. Martin ponovo, njegovih 6 poena - 38:36.

17. minut - Grigonis smanjuje sa penala na 34:31. Grigonis odmah koristi napad za 34:33.

16. minut - Pogađa Ivanović trojku - 34:29.

15. minut - Mitrović polovičan sa penala za 29:29. Adams za vođstvo Zvezde - 31:29.

14. minut - Ivanović je produžio korak i postigao prve svoje poene - 28:27. Papajanis za dva - 28:29.

13. minut - Vilijams sa slobodnih bacanja donosi izjednačenje - 24:24. Bentil postiže prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini - 26:24. Bokoridis pogađa drugu trojku Panatinaikosa - 26:27.

12. minut - Endrju Endrjus je definitivno najraspoloženiji kod gostiju. Njegov osmi poen - 24:22.

11. minut - Kalaidzakis dvojkom otvara drugu četvrtinu - 24:20.

Prva četvrtina (24:18)

10. minut - Prvi poeni Martina - 22:16, najveća prednost Zvezde. Kalaidzakis smanjuje - 22:18. Dobrić sa penala zatvara četvrtinu - 24:18.

9. minut - Petrušev siguran sa linije penala - 20:16.

8. minut - Gudaitis sa linije slobodnih bacanja smanjuje na 18:16.

7. minut - Mitrović pod faulom pogađa za dva - 17:14.

6. minut - Endrjus pogađa trojku, serija gostiju 6:0 za 11:12. Dobrić vraća vođstvo Zvezdi - 13:12. Gudaitis se upisuje u strelce - 13:14. Mitrović zakucava - 15:14.

5. minut - Endrjus pogađa za dva pod faulom - 11:9.

4. minut - Bentil upisuje nove poene - 8:6. Lazić u kontri postiže treću trojku za Crvenu zvezdu - 11:6.

3. minut - Derik Vilijams postiže svoje prve poene - 3:4. Amerikanac je inače celu noć proveo na beogradskom aerodromu jer je poneo pogrešan pasoš. Holand postiže drugu trojku za Zvezdu - 6:4. Grigonis vraća egal dvojkom - 6:6.

2. minut - Papajanis je prvi košarkaš koji se upisao u listu strelaca na meču - 0:2. Bentil pogađa trojku, prvo vođstvo Crvene zvezde - 3:2.

Evo kako je dočekan Radonjić u Beogradu.

Crveno-beli će večeras u Beogradu pokušati da ostvare prvu pobedu u Evroligi, a to je prvi meč pred domaćom publikom za tim Vlade Jovanovića.

Ujedno, to je i prvo gostovanje za Dejana Radonjića od odlaska sa Malog Kalemegdana. Dugo je letos trajala saga o odlasku Radonjića, na kraju je ipak prelomio i prihvatio primamljivu ponudu Zelenih.

U utakmici drugog kola Evrolige, koja se igra u četvrtak, iskusni strateg neće moći da računa na Nejta Voltersa, bivšeg igrača kluba sa Malog Kalemegdana, a došlo je i do problema sa Derikom Vilijamsom.

Zvezdu očekuje vrlo težak zadatak, a meč iz hale "Aleksandar Nikolić" moći ćete da pratite na prvom programu Sport kluba televizije sa početkom od 19 časova.