Evroliga ZA PARTIZAN BRIGA: Alba POTPUNO NADIGRALA crno-bele

Ekipa Željka Obradovića jurila rezultat tokom čitavog meča u Berlinu

Izvor: K1info/kurir.rs

07/10/2022 > 22:06

Na startu nove sezone Evrolige, košarkaši Partizana poraženi su u gostima od Albe sa 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23) i može se reći da izabranici Željka Obradovića nisu baš oduševili na povratku u elitno evropsko takmičenje posle osam godina pauze.

U ekipi Partizana Egzum je postigao 22 poena, Anđušić 14, a Ledej i Panter po 13 poena, dok je kod domaćina Blat postigao 16 poena, Sikma 15, Proćida 12, a Olinde i Lo po 11.

Partizan je od starta jurio rezultat. Domaćin je poveo sa 8:2, ali je Egzum poveo crno-bele do izjednačenja 11:11. Gosti su se držali do 16:16, a zatim je krenula serija Albe 22:2.

Alba je do najveće prednosti stigla u 14. minutu kada je na semaforu stajao rezultat - 46:20.

Crno-beli su u prvih 20 minuta primili 61 poen, što je bilo previše da bi se u nastavku bilo šta uradilo. Ipak, Partizan je na startu treće četvrtine zaigrao mnogo bolje i u 24. minutu prišao na 10 poena zaostatka - 64:54. Gosti su propustili dva napada da dodatno smanje prednost Albe, ali nisu uspeli u tome, pa su domaći košarkaši uspeli da vrate opipljiviju prednost.

U nastavkusu domaći sigurno držali dvocifrenu prednost - Alba je dominirala u skoku (40:24), a ostvarila je i nestvarnih 31 asistenciju.

Tim Željka Obradovića će u drugom kolu narednog petka gostovati Baskoniji, dok će Alba iste večeri na put u Milan.