Sport > Košarka

NAJVEĆE IZNENAĐENJE KUPA! Vojvodina ubacila 100 POENA Megi i IZBACILA IH IZ KUPA!

Košarkaši Vojvodine pobedili su ekipu Mege rezultatom 100:92 i plasirali se u polufinale Kupa Radivoja Koraća!

Autor: Đorđe Gvero

15/02/2024 > 16:38

Košarkaši Vojvodine napravili su jedno od najvećih iznenađenja u Kupu Radivoja Koraća i izbacili nekadašnjeg finalistu, ekipu Mega Mis ubacivši im čak 100 poena!

Od prve četvrtine se videlo da je Vojvodina ušla u meč bez ikakvog straha prema favoritu i ekipi koja pretenduje na plejof ABA lige, imali su devet poena prednosti posle prvih 10 minuta igre, a zatim su tu prednost samo povećavali i održavali do samog kraja meča.

Najefikasniji u ekipi Vojvodine bio je Luka Ašćerić koji je svom bivšem klubu ubacio 22 poena, najbolje ga je pratio Petar Rakićević sa 14 poena.

U ekipi Mege istakao se Uroš Plavšić koji je brojao do 21, a Nikola Đurišić je ubacio 20 poena.

Vojvodina se u polufinalu sastaje sa pobednikom duela koji se igra od 20h, a sastaju se Partizan Mozzartbet i Hercegovac iz Gajdobre.

Cup tree provided by Sofascore

UŽIVO:

1. četvrtina:

Vojvodina prva postiže poene i brzo pravi seriju 5-0, dok se Mega muči u napadu i skoro dva minuta nisu postigli poene. Nikola Đurišić postiže prve poene uz dodatno slobodno bacanje za Megu. Boško Bumbić pogađa jedan lep flouter i sada Vojodina vodi 7:3. Vojvodina pravi novu seriju i vode 15:10. Tajrel Džonson pogađa trojku i Vojvodina odlazi na 18:11, tako da je klupa Mege zatražila tajm-aut. Ljubičić levom rukom baca alej up i Tajrel Džonson snažno prikucava za 22:11. Luka Ašćerić pogađa trojku i sada Vojvodina odlazi na velikih +14. Prva četvrtina završava rezultatom 26:15.

2. četvrtina:

Vojvodina ponovo otvara mini serijom, ovaj put od 4-0, tako da su otišli na 30:15 za najvećih +15. Plavšić sa linije penala smanjuje na 30:17. Plavšić vezuje nekoliko poena, Mega smanjuje na 34:21 i klupa Vojvodine traži tajm-aut. nakon tajm-auta Vojvodina je zaigrala koncentrisanije u odbrani i još bolje u napadu tako da ekipa iz Novog Sada odlazi na velikih 41:23. Luka Ašćerić igra sjajno, ubacuje već 16. poen na ovom meču i Vojvodina preko njegovih poena odlazi na ogromnh 49:25. Igra Mege se potpuno raspala, Vojvodina je otišla na 55:30 na minut i po do kraja druge četvrtine. Mega iznenada pravi seriju 8-0 i smanjuje na 55:38. Na poluvreme se odlazi rezultatom 57:38.

3. četvrtina:

Vojvodina u uvodna dva minuta drugog poluvremena drži ekipu Mege na 20 poena razlike, čini se kao da beogradski tim nema ideju kako da zaustavi novosađane u napadu. Luka Ašćerić igra neverovatno u ovoj utakmici, već je na 22 poena, a sada je postigao trojku za 70:50. Mega uspeva da veže dve akcije u kojima postiže poene, smanjuje na 70:55 i klupa Vojvodine je zatražila tajm-aut. Mega je uspela da dođe do svoje igre, smanjuju na 79:65 i čini se da bi mogli da smanje zaostatak na jednocifren ako nastave u ovom ritmu.  Treća četvrtina završava rezultatom 86:68.

4. četvrtina:

Vojvodina je bolje ušla u poslednju četvrtinu i vodi 91:70. Mega je uspela da napravi seriju 8-0, smanjuju na 91:78 i klupa Vojvodine je prinuđena da zatraži tajm-aut. Igra se koš za koš u ovom momentu, trenutno je rezultat 97:86. Vojvodina odnosi pobedu u večerašnjem meču! 100:92!