Sport > Košarka

Partizan se DOMINANTNO "revanširao" Igokei u Laktašima sa +46!

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Igokee u Laktašima rezultatom 98:52 u okviru 20. kola ABA lige

Autor: Đorđe Gvero

11/02/2024 > 19:18

Košarkaši Partizana su izuzetno ubedljivo pobedili ekipu Igokee ubacivši im 98 koševa, dok je ekipa iz Laktaša zaustavljena na "samo" 52 poena.

Neizvesnost je viđena samo u prvoj četvrtini koju su igači Partizana dobili rezultatom 23:21.

Međutim, deluje kao da je meč bio gotov već na poluvremenu, budući da su gosti iz Beograda napravili prednost od 16 poena (49:33)

Do kraja meča igrači Partizana nisu "skidali nogu sa gasa" tako da su košarkašima Igokee dozvolili da ubace samo 19 poena do kraja meča (10 u trećoj četvrtini, 9 u četvrtoj četvrtini)

Najefikasniji u ekipi crno-belih bio je Mateuš Ponitka sa 16 poena, a pratili su ga Bruno Kaboklo i Balša Koprivica sa 14 odnosno 13 poena.

U timu Igokee jedini iole raspoložen bio je Edin Atić koji je bio jedini dvocifren sa 10 poena.

Ovom pobedom Partizan je došao na skor od 14 pobeda uz šest poraza, dok je ekipa Igokee na skoru od 11 pobeda i devet poraza.