Partizan DEMOLIRAO Borac: Košarkaši "stotkom" poslali PORUKU i Panatinaikosu

Košarkaši Partizana savladali su u Beogradu u utakmici 9. kola ABA lige Borac iz Čačka rezultatom 101:56 (24:16, 31:13, 31:14, 15:13)

Izvor: K1info/kurir.rs

27/11/2023 > 21:56

Crno-beli su upisali šestu pobedu i prekinuli niz od dva poraza u regionu. Čačani su posle ovog kola na učinku 4-5.

Partizan je gotovo svih 40 minuta igrao veoma motivisano i koncentrisano, pa ubedljiva pobeda nije dolazila u pitanje. Borac je samo u jednom delu prve četvrtine bio ravnopravan rival, a crno-beli su u nastavku demonstrirali silu i razgalili oko 7.000 navijača u "Areni".

Tim Željka Obradovića je na taj način povećao samopouzdanje pred bitan meč u Evroligi protiv Panatinaikosa. Taj meč je na programu u četvrtak u Beogradu.

Vukčević je postigao 24 poena (6 trojki), po 13 su postigli Smailagić i Ponjitka, a 12 Doužer. Kod gostiju Segu je ubacio 16, a Birc 11 poena.

U narednom kolu u ABA Partizan gostuje FMP-u, a Borac dočekuje Budućnost.