PARTIZAN silan u LAKTAŠIMA: Pao i TURK Telekom, na redu je CSKA

U ekipi Željka Obradovića najefikasniji je bio Danilo Anđušić sa 15 poena

Izvor: K1info/Tanjug

09/09/2023 > 20:48

Košarkaši Partizana pobedili su Turk Telekom rezultatom 75:71 (25:15, 19:13, 18:21, 13:22) u drugom kolu grupne faze turnira koji se igra povodom 50 godina od osnivanja Igokee i sutra će u finalu igrati protiv moskovskog CSKA.

Partizan je u Banjaluci pred odlično ispunjenim tribinama kontrolisao utakmicu od početka pa sve do samog finiša. Imao je šampion ABA lige 16 poena viška na poluvremenu, a u jednom trenutku i 18 poena prednosti, ali je onda usledio veliki pad u igri crno-belih.

Ekipa trenera Nenada Čanka uspela je da se vrati iz dvocifrenog minusa i smanji na 63:67 na nešto više od tri minuta pre kraja, a zatim i na 66:69 na 1,43 pre kraja.

Zahvaljujući pogotku Tajrona Valasa za tri poena, Turk Telekom je stigao do 71:73 na 24 sekunde pre kraja, ali na krajunije uspeo da napravi potpuni preokret.

Kod Partizana je najefikasniji bio Danilo Anđušić sa 15 poena, Alen Smailagić i Tristan Vukčević su dali po 13, a Ognjen Jaramaz i Frenk Kaminski po sedam.