SRBIJA i UBEDLJIVA i kilava protiv PORTORIKA: Orlovi poklonili POBEDU selektoru za ROĐENDAN i prošli grupu

Izabranici Svetislava Pešića u Manili igraju drugi meč na Svetskom prvenstvu

28/08/2023 > 13:52 >> 15:47

Košarkaši Srbije u meču drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu pobedili su Portoriko sa 94:77 i nema sumnje da su selektoru Svetislavu Pešiću dali najbolji poklon za njegov današnji 74. rođendan.

Doduše, bilo bi sigurno lepše da su Orlovi sa manje oscilacija odigrali duel protiv Portorika, ali dobro - ako im ovo bude upozorenje za igranje u nastavku takmičenja, onda da zaboravimo veliko opuštanje u drugom poluvremenu.

Bilo kako bilo, Srbija je odlično startovala na Mundobasketu, ubedljivom pobedom nad 105:63, dok je Portoriko u dramatičnom meču slavio u prvom kolu nad Južnim Sudanom 101:96 posle produžetaka. U drugom kolu Srbija je pobedila i Portoriko, dok su pre našeg meča Sudanci "rasturili" Kinu - reprezentacija koju predvodi Aleksandar Đorđević doživela je i drugi poraz, i to rezultatom 89:69.

Takođe, treba istaći da Filip Petrušev zbog povrede nije igrao na današnjem meču protiv Portorika. Da podsetimo, on se povredio pre dva dana na meču sa Kinom, kada je u drugoj četvrtini izvrnuo skočni zglob, izašao iz igre i nije se do kraja meča vraćao na teren.

Poslednji meč u grupi B Orlovi će protiv Južnog Sudana odigrati u sredu, 30. avgusta, sa početkom od 10 časova.

Tok meča, Srbija - Portoriko 94:77 (27:15, 30:12, 18:31, 19:19)
Četvrta četvrtina, Srbija - Portoriko 19:19

39. minut - Rutinski izabranici Svetislava Pešića završavaju meč.

38. minut - Vanja Marinković je ostao sam na trojci, i pogodio! Ponovo je +20 za Orlove

37. minut - Bogdan Bogdanović pogađa dva slobodna bacanja 86:71 - Bogdan Bogdanović pogađa dva slobodna bacanja 86:71

35. minut - Hauard spušta na -10

34. minut - Fali našim košarkašima kreativnosti na protivničkoj polovini terena, ređaju se napadi bez postignutog koša...

33. minut - Sada i Ford pogađa trojku 79:66

32. minut - Avramović krade loptu i zakucava u kontri 77:60 Hauard na drugoj strani vraća trojku 77:63

31. minut - Laki poeni za Portoriko na otvaranju poslednje četvrtine 75:60

Treća četvrtina, Srbija - Portoriko 18:31

30. minut - Pogodio je Bogdan Bogdanović sa poludistance u poslednjim sekudnama treće deonice 75:58

29. minut - Hauard je ponovo postigao trojku 73:54

28. minut - Nikola Jović je promašio prvo, a pogodio drugo poluvreme 73:51

26. minut - Siguran je kapiten Orlova sa linije za slobodna bacanja

25. minut - Uspeo je Bogdanović trojkom da prekine seriju Portorika 67:43

24. minut - Orlovi u drugom poluvremenu igraju nešto slabiju odbranu, posle nove trojke rivala selektor Svetislav Pešić je zatražio tajm-aut 62:40

23. minut - Ognjen Dobrić poentira u poslednjim sekundama napada 62:37

22. minut - Stefan Jović je sjajno probio i lako stigao do novih poena 59:32

21. minut - Portoriko pravi seriju 5:0 na startu drugog poluvremena

Druga četvrtina, Srbija - Portoriko 30:12

20. minut - Nikola Milutinov postiže nove poene, Srbija vodi 30 razlike 57:27

19. minut - Vanja Marinković pogađa iz vrlo teške pozicije

18. minut - Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović sada postiže prvu trojku na današnjoj utakmici 51:31

17. minut - Dominira Milutinov u protivničkom reketu, protivnici ne pronalaze rešenje za njega 48:19

16. minut - Marko Gudurić pogađa trojku iz velike udaljenost 46:17

15. minut - Nova trojka za reprezentaciju Srbije, ovog puta je pogodio Avramović 41:17

14. minut - Davidovac je iskoristio nepažnju protivničkih košarkaša i lako poentira za +21

13. minut - Prvi poeni za Ristića! 36:17

11. minut - Aleksa Avramović je poentirao pod faulom, potom je pogodio i dodatno slobodno bacanje 30:15. Marko Gudurić precizan sa linije za slobodna bacanja 32:15

Navijači iz celog sveta došli u Manilu da bodre Srbiju

Desetine navijača Srbije stiglo je u Manilu da prate našu košarkašku reprezentaciju na Mundobasketu.

Uoči današnjeg meča sa Portorikom, baza pristalica Srbije se povećala. Navijači iz Beograda, Novog Sada, Užica i Čačka su tu. Takođe, pristigli su i Srbi iz dijaspore - iz Kanade, Nemačke, Sjedinjenih Država i Australije.

Prva četvrtina, Srbija - Portoriko 27:15

10. minut - Ortiz je ostao sam na trojci, i pogodio 27:15

9. minut - Još jednu trojku pogađaju košarkaši Portorika! 27:12

7. minut - Nikola Milutinov zakucava u kontri, odlična igra Orlova 25:7

6. minut - Nikola Jović je pogodio sa poludistance, on je prvi dvocifren u dresu Srbije 21:7

5. minut - Stefan Jović poentira posle sjajnog solo prodora 14:5 Ponovo Nikola Jović postiže trojku, raspoložen je igrač Majamija na današnjoj utakmici 17:5

4. minut - Nikola Milutinov se odlično snašao u protivničkom reketu i lako stigao do prvih poena 10:5

3. minut - Portoriko konačno prekida seriju Orlova, pa trojkom smanjuje na 8:3

2. minut - Nikola Jović posle fenomenalne akcije Orlova postiže trojku, Srbija vodi 5:0

1. minut - Dobrić zakucava u kontri i lako postiže prve poene na današnjoj utakmici!