Sport > Košarka

UZALUD i 41 poen Jokića, Majami naporavio "BREJK" u Denveru

Nagetsi su u poslednjem napadu imali šut za izjednačenje, ali je Džamal Marej promašio.

Izvor: K1info/Tanjug

05/06/2023 > 07:04

Košarkaši Majamija izjednačili su na 1:1 u velikom finalu NBA lige, pošto su u drugom meču napravili "brejk" u Denveru pobedom 111:108.

U vrlo uzbudljivom meču, sa nekoliko preokreta, Denver je u poslednjem napadu imao šut za izjednačenje, ali je Džamal Marej promašio.

Nikola Jokić postigao je 41 poen, uz 11 skokova i četiri asistencije za skoro 42 minuta u igri, dok je Marej meč završio sa 18 poena.

Kod Majamija Gejb Vinsent ubacio je 23, Bem Adebajo i Džimi Batler po 21 poen, ali je "meč viner" bio Dankan Robinson, koji je postigao 10 vezanih poena u preokretu na početku četvrte četvrtine.

Nikola Jović nije dobio šansu u ekipi Majamija.

Serija se sada seli u Majami, a treća utakmica na programu je u noći između srede i četvrtka od 2.30 sati.