Dva PREOKRETA odredila finaliste: REAL i OLIMPIJAKOS za titulu u EVROLIGI

Madriđani jure 11. trofej, a tim iz Pireja hoće po četvrti put da se popne na krov Starog kontinenta

Izvor: K1info/Tanjug

19/05/2023 > 22:15

Košarkaši Reala boriće se u nedelju protiv Olimpijakosa za titulu šampiona Evrope pošto su u polufinalu Fajnal fora Evrolige u Kaunasu pobedili Barselonu 78:66 (18:18, 18:24, 22:13, 20:11).

Barselona je kontrolisala rezultat tokom celog prvog poluvremena, a na startu treće deonice imala je plus osam (47:39), ali je onda Real serijom 15:0 preokrenuo rezultat i stigao do plus sedam.

Katalonci su uspeli da odgovore, da izjednače, a na šest minuta pre kraja kod rezultata 58:58, Nikolas Laprovitola je napravio namernu ličnu grešku, što je Real iskoristio da ode na plus sedam, devet poena u nizu je dao Serhio Rodrigez, za 67:60 za Real na 4,35 do kraja. Barselona nije više uspela da se vrati, pa je Real rutinski priveo meč kraju.

S druge strane, košarkaši Olimpijakosa su velikim preokretom u drugom poluvremenu pobedili Monako 76:62 (14:20, 15:21, 27:2, 20:19) u prvom polufinalu Fajnal fora.

Monako srpskog trenera Saše Obradovića je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, a predvođen tandemom Majk Džejms - Džordan Lojd zasipao je koš Olimpijakosa.

Olimpijakos je delovao loše i u odbrani i u napadu, nije imao rešenje ispod oba koša, pa je bilo jasno da mora da podigne nivo igre u nastavku ako želi u finale, što se i desilo.

Najbolji klub regularnog toka sezone je fenomenalno otvorio drugo poluvreme i serijom 14:0, odnosno 27:2 u celoj četvrtini u potpunosti preokrenuo rezultat. Monako nije uspeo da se vrati u četvrtoj četvrtini, pa su Grci zasluženo stigli do finala.

Real će u nedelju juriti 11, a Olimpijakos četvrtu titulu prvaka Evrope.