Zvezdina EVROPSKA RAPSODIJA na Marakani: Totalni POTOP Ferencvaroša - 4:1

Zvezdina prva pobeda u grupi H Lige Evrope

06/10/2022 > 18:46

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Mitrović, Ivanić, Katai, Pešić.

Ferencvaroš:  Dibuš, Vingo, Knoster, S. Maje, Botka, Lajduni, Bešić, Zaharlasen, Traore, Tokmak, Boli.

Crveno - beli biju bitku s Ferencvarošom u meču trećeg kola  sa imperativom osvajanja tri boda. Izabranici Miloša Milojevića su položili oružje pred Monakom (1:0) na premijeri ovosezonske grupne faze LE, zatim su izgubili u Turskoj od Trabzona (2:1) i pravi je čas za trijumf. Treća sreća... i nada da Zvezda može i proleće da dočeka u Evropi

Kraj! Velika pobeda Crvene zvezde.

72. minut - Ovo nije trebalo da se desi. Posle jednog bezazlenog napada gostiju, Ferencvaroš je smanjio na 4:1

59. minut - Totalni potop Ferencvaroša! Kanga je "ponovio" gol protivKrasnodara i sa 30 metara pocepao mrežu Mašara. Kakav gol!

49. minut - Ovo je prava Zvezda! Kataijeva golčina posle sjajne akcije za velikih 3:0

Poluvreme

35. minut - Kakav gol Stefana Mitzrovića. Okrenuo je u šesnaestercu defanzivca Ferencvaroša i zakucao loptu u gol!

33. minut - Šta je sada promašio Dragović?! Sam kao duh, na asiistenciju Kataija, promašio je za malo.

26. minut - Kanga je siguran sa penala, Zvezda vodi 1:0

Penal za Zvezdu!

24. minut - Sjajna šansa za Crvenu zvezdu. Sudije proveravaju da li je bio penal.

17. minut - Prva velika šansa za Zvezdu. Ivanić je vratio skoro izgubljenu loptu u srce šesnaesterca, ali Pešić nije uspeo da pogodi gol.