LUKMAN HEROJ BOGINJE IZ BERGAMA! ATALANTA JE OSVAJAČ LIGE EVROPE!

Nepobedivi Bajer Leverkuzen igra protiv sjajne Atalante

Autor: Đorđe Gvero

22/05/2024 > 20:39

Klub koji nikada nije bio šampion Italije, osvajač je Lige Evrope! Atalanta je izdominirala u finalu, i sa 3:0 je savladala Bajer Leverkuzen, klub koji do ovog meča nije imao niti jedan poraz u svim takmičenjima!

Dominacija tima iz Bergama tokom celog meča a junak je Ademola Lukman, koji je postigao het trik! Nigerijac je prvi igrač u istoriji Lige Evrope koji je postigao tri gola u finalu ovog takmičenja. Lukman je bio strelac u 12, 26 i 75. minutu meča! Slavi Atalanta, njihovi ljubimci su došli do prvog evropskog trofeja i uz to sledeće sezone ćemo ih gledati i u Ligi Šampiona.

ATALANTA: Muso, Đimšiti, Hien, Kolašinac, Zapakosta, Ederson, Kopmajners, Ružeri, De Ketelare, Skamaka, Lukman

LEVERKUZEN: Kovarž, Stanišić, Tah, Tapsoba, Frimpong, Džaka, Palasios, Hinkapi, Grimaldo, Virc, Adli

UŽIVO

Meč je počeo na Aviva stadionu u Dablinu! Spektakl zaista!

12. MINUT: PRVA VELIKA ŠANSA I GOOL! ATALANTA VODI SA 1:0, LUKMAN JE STRELAC!

18. MINUT: Prva šansa za Leerkuzen. Grimaldo je bio u dobroj poziciji za šut, ali je promašio loptu slabijom desnom nogom, u nastavku je šutirao Stanišić ali je lako njegov udarac ukrotio Muso

20. MINUT: Ponovo preti Atalanta. Skamaka je šutirao ali je njegov udarac završio preko gola

Lukmanu je ovo bio treći fgol ove sezone u Ligi Evrope na 11 odigranih mečeva.

26. MINUT: LUKMAAAN!! KAKVA GOLČINA NIGERIJCA! GREŠKA LEVERKUZENA NA SREDINI TERENA, LOPTA JE DOŠLA DO LUKMANA KOJI JE PRVO PROBACIO DŽAKI LOPTU KROZ NOGE A ONDA FANTASTIČNIM UDARCEM POSTIGAO DRUGI GOL!

35. MINUT: Kakva šansa za Leverkuzen... Grimaldo je sa ivice kaznenog prostora izašao jedan na jedan sa Musom, ali je loše zahvatio loptu i velika šansa je propuštena...

43. MINUT: Za malo da bude 3:0. De Ketelare je probio po desnoj strani, šutirao, ali je Kovarž dobro intervenisao

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - ATALANTA 2:0 LEVERKUZEN. Odlično poluvreme italijanskog tima koji ima dva gola prednosti i 45. minuta ih deli do prvog evropskog trofeja u istoriji!

Počelo je drugo poluvreme, može li Leverkuzen do još jednog čuda ove sezone?

Odmah na startu dve izmene, kod Atalante, Kolašinac izlazi, ulazi Skalvini. Na drugoj strani Bonifejs ulazi umesto Stanišića

56. MINUT: Nova izmena na meču, menja Gasperini. Umesto De Ketelarea u igru ulazi Pašalić

67. MINUT: Tapsoba dobija žuti karton. Ponovo je Lukman pobegao po levoj strani, ali je zaustavljen na nepropisan način

68: MINUT: Dvostruku izmenu je izvršio Ćabi Alinsi: Andrih je ušao umesto Palasiosa, a i Hložek umesto jako lošeg Grimalda večeras

74. MINUT: Zbog prigovora žuti karton je dobio Andruh. Za sada, apsolutna kontrola utakmice Atalante koja je jako blizu osvajanja Lige Evrope.

75. MINUT: OVO JE VEČE ADEMOLE LUKMANA! HET TRIK! KAKVA GOLČINA! DELUJE DA JE OV I DEFINITIVNO PRELOMNI MOMENAT! FENOMENALNI LUKMAN!

PRVI IGRAČ IKADA KOJI JE POSTIGAO HET TRIK U FINALU LIGE EVROPE!

80. MINUT: Još dve izmene u ekipi Levera, iz igre su izašli Virc i Frimpong, na terenu su Šik i Tel

82. MINUT: Šik je bio u šansi, biće korner za Leverkuzen. 4:2 je u kornerima za nemački tim

83. MINUT: Dvostruka izmena i u redovima plavih: Skamaka izlazi, umesto njega je na terenu Ture, a izlazi i Zapakosta umesto njega je na terenu Hatebur

Dominacija Atalante u odbrani! Tim koji je dominirao čitave sezone, nije stvorio 100% šansu a kamoli savladao Musoa

90. MINUT: Gleda se potencijalni penal za Leverkuzen

Ništa od penala, a igraće se još četiri minuta u nadoknadi vremena

92. MINUT: Umalo Hložek da postigne jako lep gol, ali je njegov šut ipak završio pored stative

Čeka se poslednji žvizduk Marčinjaka za veliko slavlje Atalante!