PREOKRETI, SPEKTAKLI, DESET GOLOVA! OVO JE FUDBAL, OVO JE LIGA ŠAMPIONA!

Prvi mečevi četvrtfinala Lige šampiona

Autor: Đorđe Gvero

09/04/2024 > 20:04

Kakvo fudbalsko veče... Svaki ljubitelj fudbala večeras je uživao u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona! Real i Mančester Siti odigrali su 3:3 u Madridu, dok su Arsenal i Bajern igrali nerešeno 2:2 u Londonu.

U Madridu počelo je spektakularno! Već u drugom minutu Bernardo Silva je šokirao sve na stadionu sjajnim golom iz slobodnog udarca, kojim je iznenadio Lunina. Međutim domaći tim se vrlo brzo konsolidovao i preokrenuo rezultat. Prvo je Kamavinga u 12 minutu postigao izjednačujući gol, uz dosta sreće pošto je lopta pogodila Rubena Dijaša i promenila pravac. Samo dva minuta u nastavku, Rodrigo donosi prednost "kraljevskom klubu". Drugo poluvreme počelo je u napadima Reala, i kada se činilo da se čeka treći gol, Fil Foden je proektilom u 66. minutu doneo izjendačenje "građanima".

Samo pet minuta nakon tog gola, Joško Gvardiol je opalio po lopti, i to "slabijom" desnom nogom, i na maestralan način ponovo preokrenuo rezultat. Konačnih 3:3 postavio je Valverde još jednim spektakularnim golom iz voleja u 79. minutu!

U Londonu videli smo takođe sjajan meč. Arsenal je poveo u 12. minutu golom Sake. Bajern se takođe vrlo brzo vratio, posle samo šest minuta Gnabri je izjednačio Bavarci su u 32. minutu dobili priliku sa bele tačke da povedu, a siguran realizator bio je Kejn. Konalan rezultat postavio je Trosar u 76. minutu. Velika polemika biće na odluku arbitara na ovom meču, glavnog šveđanina Glena i ljudi iz VAR sobe, u 95 minutu kada je Nojer startovao na Saki ali nije pokazan penal za tobdžije.

Sve u svemu prava poslastica! Tek će biti u revanšu svašta, a mi želimo bar još ovakve dve utakmice!

UŽIVO

Prepuni su Santjago Bernabeu i Emirejts. Ono što jeste zanimljivo je da će večeras po prvi put u Ligi šampiona, jedna utakmica biti odigrana na zatvorenom stadionu! Real je tražio od UEFE dozvolu da se krov zatvori i zaista stadion izgleda spektakularno!

Spektakularna atmosfera zaista na Bernabeu, pogledajte koreografiju madridista:

A nakon samo 30ak sekundi, Čuameni je dobio žuti karton! On će propustiti revanš meč.

I GOOOL! NEVEROVATNO! Kakva golčina Bernarda Silve upravo iz ovog slobodnog udarca za vođstvo Sitija! Kakav muk posle erupcije

Fantastičan ritam utakmice za sada u Madridu, napadi na obe strane. U drugom meču, u Londonu za sada bez većih šansi i golova između Arsenala i Bajerna

GOOL ZA REAL! NAKON UDARCA KAMAVINGE, LOPTA JE ZAKAČILA RUBENA DIJAŠA ZA 1:1 POSLE 12. MINUTA IGRE! FANTASTIČNA UTAKMICA ZA SADA

NOVI GOL ZA REAL!! 2:1!! KAKAV KONTRANAPAD I PREOKRET ZA SAMO DVA MINUTA! SA SVOJE POLOVINE JE KRENUO RODRIGO I SAVLADAO ORTEGU ZA VOĐSTVO MADRIĐANA A TEK JE 15 MINUT U TOKU! AUH KAKVA UTAKMICA!

EVO GOLOVA I U LONDONU! SAKA DOVODI ARSENAL U VOĐSTVO!

MA NEVEROVATNE SU OVE DVE UTAKMICE! KAKAV NAPAD BAJERNA ZA IZJEDNAČENJE! SERŽ GNABRI POSTIŽE GOL U 18. MINUTU ZA 1:1!

Velika šansa za Arsenal u 27. minutu. Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru, do lopte je nekako na kraju došao Nojer. Ponovo veliki nalet domaćeg tima...

Zapretio je ponovo Rodrigo, u 30. minutu, ali je ovoga puta lako intervenisao Ortega

Kakva tranzicija Reala u 33. minutu! Nakon šanse za Siti i udarca Griliša koji je bio izblokiran, kotranapad domaćih i vrlo dobar udarac Rodriga koji je otišao ipak pored gola

33. MINUT GOOL ZA BAJERN! PREOKRET I U LONDONU, PENAL SU DOBILI BAVARCI KOJI JE REALIZOVAO HARI KEJN!

Bajern je oborio svoj rekord koji je držao u Ligi šampiona! Ovo je njihovo 22 četvrtfinale, drugi je Real sa 20!

Šansa za Vinisijusa u 42. minutu! Ali je ipak šuirao direktno u Ortegu

POLUVREMENA U MADRIDU I LONDONU: FUDBAL U SVOM NAJBOLJEM IZDANJU!

REAL MADRID 2:1 MANČESTER SITI

ARSENAL 1:2 BAJERN MINHEN

Pratite nas, uskoro će početi drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme u Londonu, napadima Arsenala. Uskoro kreće i meč u Madridu

U prestonici Španije, prvi preti Siti preko Griliša u 49. minutu, ali je njegov udarac završio preko gola

52. minut: Dobra šansa za Belngema, koji je driblingom izbacio dvojicu fudbalera Sitija, ali je šutirao pored gola

55. minut: Još jedna velika šansa za Real! Vinisijus je izašao jedan na jedan sa Ortegom, doduše iskosa, i šutirao je preko gola! Mogli su madriđani do +2

65. MINUT: GOOL! I TO KAKVA BOMBA FODENA! PROBUŠIO JE LUNINA ZA 2:2!

70. MINUT: NOVA BOMBA! JOŠKO GVARDIOL SLABIJOM DESNOM NOGOM ŠUTIRA PROJEKTIL ZA PREOKRET SITIJA!

76. MINUT: GOOOL I U LONDONU! VRAĆA SE ARSENAL! LEANDRO TROSAR JE STRELAC!

79. MINUT: AU LJUDI ŠTA JE OVO? KAKVA JE OVO UTAKMICA! GOLČINA VALVERDEA ZA 3:3!!!

80. MINUT: Odmah nova šansa za Real, Belingem je izblokiran, biće korner

5 minuta je nadoknada u Londonu, i dalje je 2:2

Preti Real u 90 minutu, šutirao je Karvahal ali je njegov udarac bio neprecizan

Četiri minuta je produženo u Madridu

95. minut: POTENCIJALNI PENAL ZA ARSENAL!

Ipak ništa od penala! Veliko negodovanje domaćih! Arteta je takođe došao da kaže sudijama... Meč je završen rezultatom 2:2

Kraj meča i u Madridu, 3:3! Fenomemalno fudbalsko veče