AU KAKAV DERBI! Ovo se ODAVNO nije videlo, Parizan "preživeo", Zvezda ima za čim da žali!

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana od 17h igraju 172. večiti derbi.

09/03/2024 > 16:46

Spektakularan 172. večiti derbi! Četiri gola, crveni karton, preokreti i na kraju 2:2!

Crvena zvezda je mnogo bolje otvorila meč, imala je nekoliko šansi i terenskmu inicijativu krunisala golom u 44. minutu, kada je nakon gužve u kaznenom prostoru Uroš Spajić postigao gol, nakon što je Ovusu promašio loptu. Ipak na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom. pošto je u prvom minutu sudijske nadoknade Mateus Saldanja rutinski realizovao šansu u kojoj se našao.

Drugo poluvreme počelo je šansama na obe strane, a posle samo četiri minuta igre crno beli stižu do preokreta. Sjajan kontranapad povukao je Goh, Zahid je asistirao Kaluluu za 2:1.

Partizan se nakon toga povukao i prepustio težište igre Zvezdi, koja je do izjednačenja stigla u 67. minutu. Nakon centaršuta Hvanga iz kornera, Endiaje poravnava rezultat. Šta reći za odluku glavnog arbitra Ilića u 74. minutu? Severina je imao već žuti karton a nakon jednog duela i blagog kontakta rukom u predelu lica Đige, holanđanin je dobio drugi žuti karton, odnosno crveni i Partizan je do kraja utakmice igrao sa igračem manje.

Dosta šansi je posle toga imala Crvena zvezda, i možemo slobodno reći da je možda i junak boda crno belih golman Aleksandar Jovanović! Bilo kako bilo, derbi sa mnogo šansi, dosta više ih je imala Crvena zvezda i na kraju ipak podela bodova! Partizan ostaje prvi na tabeli sa bodom više u odnosu na večitog rivala.

Tok meča možete pratiti UŽIVO na našem portalu!

7. minut: Prva velika šansa na meču! Endiaj je šutirao, Jovanović je odbranio

13. minut: Prva velika šansa i za Partizan! Posle centaršuta Natha, Marković je odlično šutirao glavom ali je Glazer intervenisao!

16. minut: Sjajnu šansu je imao Bukari, ali nije dobro zakačio loptu i odlazi pored gola.

18. minut: Mirko Ivanić je uspeo da zakači loptu glavom u protivničkom kaznenom prostoru, ali lopta odlazi preko gola.

21. minut: Crvena zvezda će imati priliku iz slobodnog udaraca sa nekih 20 metara od gola Partizana.

28. minut: Dragović se požalio na bol u predelu ramena, medicinski tim je ušao na teren, možda je ovaj meč za njega već završen.

33. minut: Ponovo je Mirko Ivanić pronašao prostor u kaznenom prostoru rivala, ali je centaršut bio lošiji tako da nisu uspeli ništa da naprave iz ove akcije.

37. minut: Mirko Ivanić je sjajno prošao po levoj strani terena koju pokrivaju Kalulu i Stojković, ušao je u peterac, ali su odbrambeni igrači Partizana reagovali na vreme, tako da je lopta pogodila stativu i odbila se daleko od gola.

42. minut: Šerif Endijaj je sjajno reagovao nakon centaršuta, šalje loptu u gol, ali je bio u ofsajdu.

44. minut: GOL za Crven

u zvezdu!  Uroš Spajić je strelac!

46. minut: GOL za Partizan! Saldanja je strelac!

*POLUVREME

47. minut: Sjajna akcija igrača Partizana, ali je udarac Bibarsa Natha izblokiran.

49. minut: GOL za Partizan! Kalulu je strelac!

54. minut: Bukari je imao neverovatnu priliku sa pet metara, ali je Kovačević na gol liniji reagovao i zaustavio njegov udarac.

62. minut: Šerif Endiaj je šutirao na gol, ali mu je sviran prekršaj u napadu.

67. minut: GOL za Crvenu zvezdu! Šerif Endiaj je strelac!

72. minut: Kalulu je fauliran u kontri i Hvang je dobio žuti karton.

74. minut: Severina dobija drugi žuti karton u razmaku od desetak minuta i Partizan će nastaviti sa igračem manje ovaj meč.

78. minut: Šerif Endiaj pogađa prečku!

81. minut: Điga je sjajno skočio posle kornera, ali je Aleksandar Jovanović izbacio loptu sa gol linije.

86. minut: Mimović je pogodio prečku iz jedne gužve u petercu Partizana, ali su i to igrači Partizana uspeli da izbace van kaznenog prostora.

90. minut: Sudija je produžio utakmicu za dodatnih osam minuta!

100. minut: Kraj meča! Rezultat na kraju je 2:2!