PARTIZAN PREKO SALDANJE POBEDOM OTVORIO PROLEĆNI DEO ŠAMPIONATA!

Minimalnim rezultatom slavili su izabranici Igora Duljaja

10/02/2024 > 13:13

Fudbaleri Partizana otvorili su prolećni deo šampionata pobedom na gostovanju u Ivanjici protiv Javora rezultatom 1:0

Jedini gol na meču postigao je Mateus Saldanja lepim golom petom u 65. minutu. Nismo videli previše šansi, teren je bio u zaista lošem stanju i videlo se da je igračima bilo teško da organizuju ozbiljnije napade. Na kraju Partizan je došao do 16 pobede u šampionatu i bar za kratko je uvećao prednost u odnosu na prvog pratioca Crvenu zvezdu na četiri boda prednosti.

UŽIVO

POSTAVE:

FK Javor:
Manojlović, Dolmagić, Kopitović, Leandro, Miletić, Milošević, Dukure, Petrović, Bosić, Gojković, Lu

FK Partizan:
Jovanović, Stojković, Filipović, Marković, Antić, Ovusu, Natho, Kalulu, Zahid, Trifunović, Saldanja

Biće ovo 36 duel između ova dva tima, Partizan je na 29 susreta slavio, 6 puta je bilo nerešeno, dok Javor nikada nije izlazio kao pobednik iz mečeva protiv tima iz Humske ulice.

1. POLUVREME

Meč je počeo, prvi sa centra krenuli su bordo plavi na ovom meču fudbaleri Partizana

Teren je u zaista katastrofalnom stanju, sreća po fudbalere oba tima da nije bilo padavima u Ivanjici ovih dana...

3. MINUT: Prvi korner na utakmici imaće domaći tim ekipa Javora, ali je dobro reagovala odbrana crno belih

11. MINUT: Prvi dobar napad Partizana, kombinovali su nAtho i Zahid i biće prvi korner za crno bele
Ipak su dobro odreagovali odbrambeni fudbaleri Javora

20. MINUT: Muče se za sada i jedni i drugi po zaista katastrofalnom terenu... I dalje je 0:0 bez vellikih šansi, a prvi žuti karton na meču dobio je Kopitović posle starta nad Saldanjom

26. MINUT: Prvi žuti karton u ekipi Partizana dobio je Bibars Natho zbog prigovora

27. MINUT: Posle samo nekoliko sekundi žuti karton dobio je i Ovusu nakod starta nad Dukureom

45. MINUT: Regularni deo prvog poluvremena je istekao, a igraće se još sedam minuta u nadoknadi!

Kraj prvog poluvremena. Bez šansi, a i zaista je jako teško igrati po ovakvoom terenu...

2. POLUVREME

53. MINUT: Slična slika kao i u prvom poluvremenu, zapretili su i jedni i drugi iz slobodnih udaraca, ali bez većih opasnosti za golmane

55. MINUT: Najbolja šansa na meču i to za Partizan! Izveo je Natho slobodan udarac, Pinto je zakačio a sjajno je reagovao Manojlović!

65. MINUT: GOL! MATEUS SALDANJA, GOL BROJ 15 U SUPERLIGI! Samo što je ušao Nikolić u igru asistirao je brazilcu koji je na fenomenalan način, petom postigao gol za vođstvo crno belih!

72. MINUT: Preti Javor, udarac Miletića lako je zaustavio Jovanović

77. MINUT: Greška defanzivaca Partizana i drugi žuti karton za Antića! Javor će imati igrača više u poslednjih 15ak minuta meča i imaće slobodan udarac na 20ak metara od gola! Možda i najveća šansa za domaći tim u dosadašnjem delu meča

78. MINUT: Odličan udarac Miletića ali je na mestu bio Jovanović i odlično je intervenisao prvi čuvar mreže crno belih! Ostaje 1:0 za Partizan

90. MINUT: Igraće se još četiri minuta u nadoknadi vremena