PSŽ posle SILNIH MUKA slomio Makabi, preokret Sitija, Benfika RAZBILA Juventus

Veoma uzbudljivo veče u Ligi šampiona. Iznenađenja, goleade, tvrde utakmice...

Autor: K1info.rs/sportal.blic.rs

14/09/2022 > 22:58

Najuzbudljivije je bilo u grupi H, gde je Zvezdin dželat Makabi dočekao u Haifi Pari Sen Žermen. PSŽ je slavio protiv Makabija rezultatom 3:1 (1:1).

Mbape je u prvom napadu na meču, tačnije u drugom minutu utakmice, imao sjajnu priliku. Jako je gađao sa ivice šesnaesterca, ali mu je golman nekako odbranio taj šut.

Posle 20 minuta ničega, usledio je šok u Haifi. Šeri, koji je dao gol i Crvenoj zvezdi, ispratio je dobar centaršut sa desne strane i pogodio sa peterca, pošto je natrčao na loptu. Doneo je prednost domaćinu u 24. minutu i šokirao goste.

PSŽ je odmah krenuo u ultra ofanzivu i do izjednačenja stigli su u 37. minutu. Mbape je probio po levoj strani, odbijena lopta došla je do Lionela Mesija, koji sa pet metara je lako smešta u mrežu.

Omer Acili je u 43. minutu mogao ponovo da šokira PSŽ, ali je njegov udarac otišao tik pored leve stative. PSŽ je napadao čitavo drugo poluvreme i na kraju im se to isplatilo. Trenutak odluke viđen je u 69. minutu, kada je junak bio Kilijan Mbape.

Asistent je bio Lionel Mesi, a Francuz je pogodio za 2:1. Tačku na meč stavio je Nejmar, golom u 88. minutu za 3:1.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbaleri Benfike savladali su Juventus rezultatom 2:1 (1:1), na gostovanju u Torinu. Juventus našeg Dušana Vlahovića i Filipa Kostića igrao je protiv Benfike, za koju nije nastupao Mihailo Ristić.

Sjajni poljski napadač Arkadijuš Milik je već u četvrtom minutu doneo vođstvo Juventusu, kada je glavom pogodio sa desetak metara, nakon centaršuta Paredesa iz slobodnog udarca.

Juventus je stao posle tog gola, imao par polu-prilika, dok je Benfika igrala dosta bolje.

U 43. minutu je Mireti napravio penal i njega je realizovao Mario veoma preciznim šutem, pa se na poluvreme otišlo sa 1:1.

Benfika je u drugom poluvremenu razbila Juventus i odučila ih od fudbala. Vodeći gol za Benfiku postigao je David Nereš u 55. minutu.

Juventus nije mogao ništa da uradi, a Dušan Vlahović bio je nevidljiv na ovom meču, pošto nije ušao ni u jednu šansu.

U jedinu koju je ušao u 83. minutu, postigao je gol grudima, ali mu je gol poništen jer je bio u dubokom ofsajdu.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Lajpcig rezultatom 2:0 (0:0).

Lajpcig je bio bolji u prvom poluvremenu u Madridu i stvarao je šanse preko Nkunkua i Vernera, ali je odličan bio Tibo Kurtoa.

Real nije imao nijednu pravu šansu u prvom delu igre i delovao je bledo.

Posle lošeg prvog poluvremena, značajno bolje odigrao je Real u drugom i na kraju slomio Lajpcig.

Sjajni Federiko Valverde bio je junak, pošto je u 80. minutu pogodio za pobedu aktuelnog šampiona Evrope.

Pobedu je u 91. minutu overio Marko Asensio.

Fudbaleri Mančester sitija slavili su protiv Borusije Dortmund rezultatom 2:1 (0:0). Mančester siti odigrao je najlošije poluvreme ove sezone protiv Borusije Dortmund.

Imali su posed i kontrolu, ali nisu imali nijedan jedini udarac u okvir gola za 45 minuta.

Nisu mogli da pronađu pravi ritam u prvih 45 minuta, a Džud Belingem ih je šokirao golom u 57. minutu za vođstvo gostiju.

I onda u završnici, Mančester siti u svom stilu preokreće.

Prvo je Džon Stons pogodio u 80. minutu, da bi potpuni preokret doneo neverovatni Erling Haland u 84. minutu.

Postigao je neverovatan gol, pošto se bacio i štiklom zatresao mrežu. Fantastičan igrač.

U drugom meču ove grupe, Kopenhagen i Sevilja odigrali su 0:0.  Bio je to najnezanimljiviji meč večeri.