Italijanski DERBI u Ligi šampiona: Inter jednom nogom u FINALU

Fudbaleri Intera pobedili su večeras ekipu Milana rezultatom 2:0 (2:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Izvor: K1info/novosti.rs

10/05/2023 > 23:03

Inter je poveo u osmom minutu golom Edina Džeka. "Neroazuri" su samo tri minuta kasnije postigli i drugi gol preko Henrika Mhitarijana.

Inter je nastavio sa napadima, a Hakan Čalhanoglu je u 16. minutu pogodio stativu. Glavni sudija Hezus Hil Manzano je dosudio penal za Inter u 32. minutu posle prekršaja nad Lautarom Martinezom, ali je posle intervencije iz VAR sobe poništio svoju odluku.

Novak sa tribina pratio meč Milana i Intera

Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković prati sa tribina prvi meč polufinala fudbalske Lige šampiona između Milana i Intera.
Đoković je tokom dana doputovao u Milano iz Rima gde se se najbolji teniser sveta priprema za učešće na mastersu u glavnom gradu Italije.
Srpski teniser je veliki navijač Milana, a uoči početka večerašnjeg meča davao je izjave italijanskim medijima.
Đoković se srdačno pozdravio i sa fudbalerom Milana Zlatanom Ibrahimovićem.

U drugom poluvremenu uglavnom se igralo na sredini terena, a najbolju šansu za Milan imao je Sandro Tonali, ali je pogodio stativu.

Revanš meč biće odigran za šest dana, a domaćin će biti ekipa Intera.

Meč između Milana i Intera sa tribina je pratio i najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković.

U prvom polufinalu Lige šampiona, fudbaleri Reala i Mančester sitija igrali su sinoć u Madridu bez pobednika, 1:1. Revanš je za nedelju dana u Mančesteru.