MEKALISTER ŠOKIRAO "ĐAVOLE" u 99. minutu, a sad HOĆE DA GA KUPE - ali iza ćoška ČEKA LIVERPUL

Fudbaler Brajtona je u decembru prošle godine sa Argentinom osvojio titulu na Svetskom prvenstvu u Kataru

05/05/2023 > 10:59

Fudbaler Brajtona i argentinski reprezentativac Aleksis Mekalister mogao bi na kraju sezone da nastavi karijeru u Mančester junajtedu ili Liverpulu, prenosi britanski Telegraf.

Mekalister je u decembru prošle godine sa Argentinom osvojio titulu na Svetskom prvenstvu u Kataru, a na Mundijalu je bio jedan od najboljih igrača "gaučosa".

Brajton je sinoć pobedio Mančester junajted 1:0 u zaostalom meču 28. kola Premijer lige, a jedini gol na utakmici postigao je Mekalister u 99. minutu iz penala.

- Mekalister je taj meč igrao sa pozitvnom dozom arogancije i klasom koja je bila van granica njegovih rivala u crvenom dresu. U drugom poluvremenu, Kazemiro i Antoni odlučili su da je jedini način da ga poremete taj da ga udaraju - obojica su mogli da budu isključeni - navodi Telegraf.

Britanski mediji podsećaju da nije čudo što najbolji timovi Premijer lige pokazuju veliko interesovanje za Mekalistera.

"Čini se da razmišlja brže od bilo koga drugog na terenu, a njegov penal u 99. minutu kojim je Brajton savladao Junajted izveden je bez imalo nervoze", dodaje Telegraf.

Mekalister (24) je član Brajtona od 2019. godine, a ove sezone je odigrao 34 utakmica i postigao je 11 golova.