Gol MAŠINA ne staje: HALAND najbolji u istoriji PREMIJER lige, a još nije kraj sezone

Sjajni napadač Sitija je oborio rekord koji su držali Alan Širer i Endi Kol sa po 34 gola u sezoni

04/05/2023 > 11:18

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su sinoć Vest Hem rezultatom 3:0, a meč je obeležio Erling Haland, koji je stigao do svog 35. gola u Premijer ligi.

Sjajni napadač je oborio rekord koji su do sada držali Alan Širer i Endi Kol sa po 34 pogotka u jednoj sezoni Premijer lige.

Siti se mučio sa Vest Hemom u prvom poluvremenu, ali je u nastavku slomio otpor "čekićara". U 50. minutu Marez je centrirao iz prekida sa leve strane, a Ake glavom pogodio za 1:0.

Sve je bilo gotovo u 70. minutu kada je posle kontre Griliš spojio Halanda sa golom, Norvežanin je bocnuo preko Fabijanskog za 2:0. Siti je do kraja uspeo da upiše još ubedljiviju pobedu, Foden je posle odbitka uhvatio volej, lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača i prevarila Fabijanskog za 3:0.