Sport > Srbija

Čelsi do POBEDE u 89. minutu, Siti se MUČIO sa Evertonom

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Kristal Palas sa 2:1, u meču 19. kola engleske Premijer lige.

27/12/2023 > 23:11

Čelsi je poveo golom Mihajla Mudrika u 13. minutu. Međutim, u nadoknadi prvog poluvremena Francuz Olis je ostao sam na drugoj stativi i lako je matirao Đorđa Petrovića za izjednačenje. U 89. minutu rezervista Noni Madueke je realizovao penal, koji je sam i izborio i tako doneo tri velika boda Čelsiju.

U drugom meču, Vulverhempton je kao gost lako savladao Brentford sa 4:1.Golove za Vulverhempton postigli su Mario Lemina u 13, Hvang He-Čan u 14. i 28. i Žan-Rikner Belgard u 79. minutu. Strelac za Brentford bio je Žoane Visa u 16. minutu.

Mančester Siti je do pobede nad Evertonom od 3:1 stigao posle mnogo muke preokretom u drugom poluvremenu. Everton je poveo golom Džeka Herisona u 29. minutu. U drugom poluvremenu Siti je brzo preokrenuo. U 53. minutu je Fil Foden bio strelac posle asistencije Bernarda Silve, dok je u 64. Hulijan Alvarez realizovao penal. U 86. minutu Bernardo Silva je postigao gol za konačnih 3:1.