STIGLE NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ BOLNICE! Evo u kakvom su stanju ljudi posle curenja amonijaka u Guči
Vesti
podeli vest:
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u isporuci poruke, usled čega je kod dela korisnika obaveštenje dostavljeno putem sistema „Pronađi me“, umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.
Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon izvršene provere podataka, upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije.
Operatori „Yettel“ i „A1“ upozorenje su prosledili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, za koje je i bilo namenjeno, dok je kod dela korisnika u mreži „Telekom Srbija“ poruka greškom isporučena putem sistema „Pronađi me“, navedeno je u saopštenju MUP-a.
Dodaje se da će Ministarstvo unutrašnjih poslova, u saradnji sa nadležnim institucijama i operatorima mobilne telefonije, preduzeti sve neophodne mere kako bi se sprečilo ponavljanje ovakvih situacija i obezbedilo blagovremeno i pouzdano informisanje građana u slučajevima vanrednih događaja.
Zbog curenja amonijaka iz hladnjače, Ministarstvo unutrašnjih poslova noćas je izdalo upozorenje za građane, koje je prosleđeno i SMS porukom.
BONUS VIDEO:
Ostavite komentar