VAŽNE VESTI ZA BEOGRAĐANE! Šapić otkrio da će biti zatvoren deo Bulevara despota Stefana, govorio i radovima na novom mostu
podeli vest:
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas da je raspisana nabavka za potpuni remont 29 "španskih" tramvaja i da će remont biti završen u naredne nešto više od dve godine, ističući da Grad ne odustaje od nabavke novih 80 do 100 tramvaja.
Šapić je na konferenciji za medije rekao da remont podrazumeva zadržavanje postojeće osovine i zamenu celokupnog enterijera.
"Nakon remonta, ovi tramvaji će izgledati identično kao novi modeli koji su kupljeni pre par meseci", istakao je on.
Govoreći o radovima na Novom srpskom mostu, naveo je da radovi napreduju i da nema kašnjenja.
"Radovi na novom mostu ne kasne uprkos manjem zastoju nakon tragične pogibije jednog radnika. Očekuje se da most bude pušten u upotrebu na proleće ili leto 2027. godine, tempirano za otvaranje sajma Ekspo 15. maja", rekao je Šapić.
Dodao je da će krajem godine predložiti da novi most preko Save i zvanično ponese ime Novi srpski most.
Osvrćući se na izgradnju pristupnih saobraćajnica za novi most, on je naveo da je u planu i izgradnja još jednog kružnog toka koji će se nalaziti kod TC "Ušće", na raskrsnici Milentija Popovića i Bulevara Mihajla Pupina.
"Počeli su radovi i na pristupnoj saobraćajnici na kružnom toku u ulici Vladimira Popovića na Novom Beogradu. Sa druge strane, očekuje se da svi višemesečni radovi u Karađorđevoj ulici budu završeni u aprilu", kazao je Šapić.
Naglasio je da, kada je reč o izgradnji tunela koji će se prostirati od Karađorđeve ulice do Bulevara despota Stefana, uskoro treba da počnu radovi na izmeštanju instalacija, ali da postoji problem sa prostorom u koji se instalacije premeštaju.
"Proces izmeštanja instalacija će trajati skoro godinu dana, nakon čega će tek moći da se započne iskopavanje samog tunela", naveo je Šapić.
Prema njegovim rečima, Bulevar despota Stefana neće biti zatvoren u celosti kada započnu radovi na iskopavanju tunela, već će biti zatvoren samo u periodu dok se budu izmeštale instalacije.
"Ovaj deo je već uspešno premošćen obilaznicom koja uveliko funkcioniše. Onog trenutka kada započnu radovi na izmeštanju instalacija, taj specifični deo bulevara biće potpuno zatvoren za saobraćaj u trajanju od šest do sedam meseci. Nakon završetka rada na instalacijama i prelaska na iskopavanje tunela, bulevar se neće ponovo zatvarati u potpunosti, već će uvek biti prohodan makar u jednoj traci", objasnio je Šapić.
Dodao je da ove godine vlada veće interesovanje Beograđana za kartice za besplatan ulazak na bazen, kao i da se očekuje otvaranje dodatnih mesta za podelu tih kartica u prostorijama Infostana.
"Prosečno, svakog leta je više od 180.000 Beograđana dolazilo po kartice, a mislim da će ove godine to biti nešto više. Da li je medijski to ispraćeno bolje, pa su se stvorile veće gužve po opštinama... Javili su mi da će pokušati da otvore u prostorijama Inforstana dodatne šaltere, ali će javnost biti obaveštena", rekao je Šapić.
Dodao je da je otpočela i podela đačke pomoći u iznosu od 20.000 dinara, kao i da se razmatra mogućnost da se dodela pomoći podeli u više rata od naredne godine, kako bi se smanjio pritisak na gradski budžet.
BONUS VIDEO:
Ostavite komentar